Α’ Σουηδίας: Αμυνα-χωνί η Σούντσβαλ

Δευτέρα, 23 Μαΐου 2022 - 02:41

Η ουραγός υποδέχεται την Μιάλμπι στο ματς που ολοκληρώνει την 9η αγωνιστική της Allsvenskan.

3.45 3.05 2.02 1.55 2.15 1.18 3.8 1.87 1.74 1.65 1.28 1.24

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ-ΜΙΑΛΜΠΙ
Η Σούντσβαλ δέχτηκε πέντε γκολ από την Νόρκεπινγκ (5-1) και είναι στην τελευταία θέση με τέσσερις σερί ήττες, στις οποίες δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ, πληρώνοντας το over σε τρεις. Εχει τη χειρότερη αμυντική επίδοση και έχασε στα επτά ματς στα οποία δέχτηκε γκολ, κερδίζοντας στο μοναδικό που κράτησε ανέπαφη εστία. Επιθετικά δείχνει να βρίσκει πατήματα σκοράροντας στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες αγωνιστικές.
Η Μιάλμπι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Βάρναμο αλλά πάλεψε μέχρι το τελευταίο λεπτό και δικαιώθηκε (1-1), δείχνοντας ότι είναι σκληροτράχηλη, καθώς έχει μία ήττα στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, έστω και αν αγνοεί τη νίκη στις τελευταίες δύο. Ετός έδρας ξεκίνησε τη φετινή σεζόν με νίκη, αλλά δεν κατάφερε ούτε καν να σκοράρει στα τρία επόμενα παιχνίδια της ως φιλοξενούμενη. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Λέφκβιστ, αμφίβολος ο επιθετικός Σίλβερχολτ.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κάκιστες οι αμυντικές επιδόσεις της Σούντσβαλ που έχει... βυθιστεί, αντιθέτως η σκληροτράχηλη Μιάλμπι έχει δεχτεί πολύ λίγα γκολ. Παρόλα αυτά θεωρούμε πιθανότερο αποτέλεσμα την ισοπαλία (3.25).