Νάσιοναλ Λιγκ: Μετωπική στο “Μίντοου Λέιν”!

Δευτέρα, 23 Μαΐου 2022 - 03:19

Η Νοτς Κάουντι υποδέχεται την Γκρίμσμπι, σε νοκ άουτ ημιτελικό των πλέι οφ ανόδου.

1.88 3.3 3.6 1.81 1.78 1.3 2.95 1.64 1.98 1.24 1.2 1.72

Το ματς είναι είναι νοκ άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η Νοτς Κάουντι τερμάτισε στην 5η θέση της κανονικής περιόδου της Νάσιοναλ Λιγκ και η Γκρίμσμπι στην 6η. Η νικήτρια στην επόμενη φάση των πλέι οφ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Ρέξαμ σε νοκ άουτ αγώνα, με τον νικητή να προβιβάζεται στην Λιγκ2.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ-ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ
Στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου η Νοτς Κάουντι επικράτησε εκτός έδρας της Μέιντενχεντ 0-1 (72’), ό,τι κι αν γινόταν θα τερμάτιζε στην 5η θέση. Σημείωσε 3η διαδοχική νίκη, 6η σε επτά παιχνίδια. Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς έχουν έρθει No Goal.
Η Γκρίμσμπι τερμάτισε 6η στην κανονική περίοδο. Ερχεται από την ισοπαλία 4-4 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ιστλιχ! Προηγήθηκε 2-0, 3-2 και 4-3, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη, δεχόμενη το 4ο γκολ στο 90’! Δεν άλλαξε πάντως κάτι, καθώς έτσι κι αλλιώς θα τερμάτιζε 6η. Σε δέκα αγώνες έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Over και Goal τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Αν και η έδρα είναι σημαντικό αβαντάζ, η Γκρίμσμπι δεν χάνει εύκολα και αναμένεται μεγάλη μάχη δύο ομάδων που επιθυμούν διακαώς την άνοδο. Πάμε με το σύνολο 2-3 γκολ που καλύπτει αρκετά ενδεχόμενα.

23/05/2022National League: Regular Season