Πλέι οφ Ολλανδίας: Υπόσχονται γκολ!

Τρίτη, 24 Μαΐου 2022 - 00:25

Η Εξέλσιορ κοντράρεται με τη Ντεν Χάαγκ για μια θέση στον… ήλιο της Α΄ Κατηγορίας και βρίσκουμε λύση σε ποντάρισμα τερμάτων.

Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν σε διπλούς αγώνες όπου δεν ισχύουν τα εκτός έδρας γκολ και ο νικητής εξασφαλίζει μια θέση στην Α’ Κατηγορία της επόμενης χρονιάς.
Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την Κυριακή 29/5.
Sold out

ΕΞΕΛΣΙΟΡ-ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Σπουδαία πρόκριση για την Εξέλσιορ, που δεν… πτοήθηκε που βρέθηκε πίσω στο σκορ και σταδιακά επέβαλλε τον νόμο της και στην ρεβάνς με την Χεράκλες και με δύο «καθαρές» νίκες συντηρεί το όνειρο της επιστροφής στην Α’ Κατηγορία μετά από τρία χρόνια. Πριν τα ματς με την ομάδα της Α΄Κατηγορίας μετρούσε έξι σερί ισοπαλίες αλλά… σήκωσε κεφάλι σε ιδανικό σημείο και είναι διάχυτη η αίσθηση για νέα υπέρβαση. Έχασε την ρεβάνς με την Χεράκλες αλλά προλαβαίνει ο βασικός εξτρέμ Αζαρκάν (ε. 31/10), τέθηκαν εκτός οι Σακόν (μ. 28/1) και Αγραφιώτης (ε. 11/0). Η Ντεν Χάαγκ παρέδωσε μαθήματα αντεπιθέσεων στο πρώτο ημίχρονο και «καθάρισε»για δεύτερη φορά και την ΦΚ Αϊντχόφεν συνεχίζοντας τις υψηλές πτήσεις. Μετρά 4/4 στα πλέι οφ και απέχει πλέον 180 λεπτά για την επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια όπως χαρακτηριστικά δήλωσε ο βασικός αμυντικός Αμοφά. Σταθερά εκτός οι Κοπμανς (τ. 23 συμ.), Κίσνα (ε. 21/4), Ελία (8/0), δεν προλαβαίνει ο Γιανμαατ (α. 9/0).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Το σετ θα μπορούσε να είναι πιο ισορροπημένο καθώς η Ντεν Χάαγκ μετρά 4/4 στα πλέι οφ και σκοράρει με περίσσια άνεση. Το γκολ/γκολ προσφέρεται στο «διαβασμένο» 1.53, ρισκάρουμε στο 1-1 anytime στο 2.18.