Μπαράζ Β'-Γ' Γαλλίας: Η πρώτη κόντρα

Τρίτη, 24 Μαΐου 2022 - 12:27

Απόψε διεξάγεται το πρώτο ματς των τελικών των πλέι οφ που δίνουν ένα εισιτήριο για τη Β’ Γαλλίας μεταξύ της Βιλεφράνς και της Κεβιγί.

1.95 3.05 3.7 1.41 2.5 1.11 4.75 2.15 1.54 1.22 1.28 1.67

Η ρεβάνς θα γίνει την Κυριακή (29/5). Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση όμοιων αποτελεσμάτων θα ακολουθήσει στη ρεβάνς παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

ΒΙΛΕΦΡΑΝΣ-ΚΕΒΙΓΙ

Η Βιλεφράνς μέχρι και την τελευταία αγωνιστική της Γ’ Γαλλίας διεκδικούσε την απευθείας άνοδο. Τελικά, αν και νίκησε εντός έδρας 4-1 την Μπουργκ Περονάς, δεν τα κατάφερε, καθώς τερμάτισε ένα βαθμό πίσω από τη 2η Ανεσί, η οποία νίκησε και εκείνη την τελευταία αγωνιστική. Είναι αήττητη σε οκτώ ματς, έχοντας πετύχει επτά νίκες.

Η Κεβιγί την τελευταία αγωνιστική της Β’ Γαλλίας κυνηγούσε ένα… θαύμα προκειμένου να αποφύγει τα πλέι οφ και να παραμείνει στην κατηγορία. Τελικά, έγινε το φυσιολογικό και τερμάτισε στην 18η θέση, παρά την επικράτηση της με 3-1 εντός έδρας της Ντάντερκ, έχοντας διαφορά τριών βαθμών από τη 17η Ροντέζ (αν ισοβαθμούσε, έπρεπε να καλύψει και τη διαφορά τερμάτων). Σε πέντε παιχνίδια έχει μία ήττα, ενώ προέρχεται από τρεις διαδοχικές νίκες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Βιλεφράνς έφτασε στην πηγή αλλά δεν.. ήπιε νερό στην αυλαία της κανονικής διάρκειας. Εχει μία δεύτερη ευκαιρία και εκτιμούμε πως θα τα καταφέρει απόψε (2.20).

24/05/2022Ligue 2: Regular Season