Νάσιοναλ Λιγκ: Ξεκαθάρισμα λογαριασμών!

Σάββατο, 28 Μαΐου 2022 - 00:36

Το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί των πλέι οφ της Νάσιοναλ Αγγλίας, που δίνουν το τελευταίο εισιτήριο για την Λιγκ2. Τα ματς είναι νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Σάββατo: Ρέξαμ-Γκρίμσμπι (14.30). Κυριακή: Σόλιχαλ Μ.-Τσέστερφιλντ (14.30). Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου των πλέι οφ: Νοτς Κάουντι-Γκρίμσμπι 1-2, Χάλιφαξ-Τσέστερφιλντ 1-2.

1.68 3.55 3.95 1.95 1.67 1.34 2.75 1.62 2.02 1.14 1.16 1.78

ΡΕΞΑΜ-ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ
Η Ρέξαμ τερμάτισε 2η στην κανονική περίοδο της Νάσιοναλ Λιγκ και μπαίνει στα πλέι οφ από αυτή τη φάση. Καλείται, ωστόσο, να ανασυνταχθεί μετά την απώλεια του FA Trophy, όπου στον τελικό, ο οποίος διεξήχθη στο ουδέτερο «Γουέμπλεϊ» έχασε από τη Μπρόμλεϊ με 0-1 (63’). Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις έχουν έρθει No Goal.
Η Γκρίμσμπι τερμάτισε στην 6η θέση της κανονικής περιόδου της Νάσιοναλ Λιγκ και έπαιξε στον 1ο γύρο των πλέι οφ όπου προκρίθηκε με δραματικό τρόπο κόντρα στη Νοτς Κάουντι με 2-1 στην παράταση, πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ στο 119’ και ενώ στην κανονική διάρκεια είχε ισοφαρίσει 1-1 στο 96’! Σε έντεκα αγώνες έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Τα πέντε από τα έξι τελευταία ματς έχουν έρθει Goal/goal.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Με άριστη ψυχολογία η Γκρίμσμπι, ενώ για την Ρέξαμ η απώλεια του FA Trophy δεν ήταν ότι καλύτερο. Λίγα γκολ βλέπουμε, 2.00 πληρώνει το under.

28/05/2022National League: Regular Season