Πλέι οφ Γαλλίας: Η ώρα της κρίσης!

Κυριακή, 29 Μαΐου 2022 - 00:11

Η Σεντ Ετιέν θα υποδεχθεί την Οσέρ στη ρεβάνς των τελικών των πλέι οφ που δίνουν ένα εισιτήριο στο Σαμπιονά!

2 3 3.55 1.78 1.82 1.27 3.1 1.68 1.94 1.25 1.27 1.65

Ρεβάνς των τελικών των πλέι οφ που δίνουν ένα εισιτήριο για την Α’ Γαλλίας. Το πρώτο παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1. Η Σεντ Ετιέν προηγήθηκε στο 15’ και η Οσέρ ισοφάρισε στο 86’, δίκαιο αποτέλεσμα. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τα δύο 90λεπτα, θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ-ΟΣΕΡ

Η Σεντ Ετιέν στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, απέφυγε τα χειρότερα, καθώς γλίτωσε τον απευθείας υποβιβασμό, παρά το γεγονός ότι την τελευταία αγωνιστική έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ναντ. Πλέον, ποντάρει στην έδρα, προκειμένου να πάρει τη νίκη και να παραμείνει στο Σαμπιονά. Εκτός είναι ο αμυντικός Κολοτζιετζάκ (33/2) και ο μέσος Μπουντεμπούζ (30/3).

Η Οσέρ τερμάτισε στην 3η θέση στη Β’ Γαλλίας και στον ημιτελικό των πλέι οφ απέκλεισε τη Σοσό στα πέναλτι 5-4 (κ.α. 0-0). Είναι αήττητη σε δέκα αγώνες, ενώ σε 18 παιχνίδια έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Εκτος έδρας είναι αήττητη σε δέκα ματς, ενώ σε 13 αγώνες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έχει μόνο μία ήττα. Χωρίς απουσίες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Πιστεύουμε πως η ρεβάνς δεν θα είναι διαφορετική από το πρώτο παιχνίδι και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Θα προσανατολιστούμε στην επιλογή των 2-3 γκολ (1.91).