Νάσιοναλ Αγγλίας: Με φόντο τον τελικό!

Κυριακή, 29 Μαΐου 2022 - 01:52

Νοκ άουτ ημιτελικός των πλέι οφ ανόδου στην Β’ Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα παίξει στον τελικό με την Γκρίμσμπι.

1.8 3.4 3.6 1.85 1.75 2.95 1.67 1.95 1.18 1.18 1.65

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ-ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ
Η Σόλιχαλ τερμάτισε στην 3η θέση της κανονικής περιόδου της Νάσιοναλ Λιγκ και μπαίνει στα πλέι οφ από αυτή τη φάση. Στο τελευταίο επικράτησε 3-0 της Μπόρεχαμ σημειώνοντας πέμπτη διαδοχική νίκη, σε 22 αγώνες στο πρωτάθλημα έχει μόλις μία ήττα! Τρέχει σερί 8-2-0 εντός έδρας. Over τα πέντε τελευταία.
Η Τσέστερφιλντ τερμάτισε 7η στην κανονική περίοδο, εξασφαλίζοντας τα πλέι οφ στην τελευταία αγωνιστική, με τον βαθμό εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Γουόκινγκ (0-0). Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ απέκλεισε δύσκολα την Χάλιφαξ (2-1), επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια. Under και no Goal τα 3/4 τελευταία.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Οι γηπεδούχοι έχουν αποδείξει πως είναι παραγωγικοί επιθετικά, ενώ η Τσέστερφιλντ οπωσδήποτε αποτελεί σκληρό καρύδι και θα διεκδικήσει τις πιθανότητες της. Βλέπουμε γκολ εκατέρωθεν, αρκετά πιθανό και το over.

29/05/2022National League: Regular Season