Μπαράζ Ρουμανίας: “Βουλιάζει” η Ντιναμό Βουκουρεστίου

Κυριακή, 29 Μαΐου 2022 - 02:37

Ρεβάνς για τα μπαράζ παραμονής/ανόδου. Δεν μετρούν παραπάνω τα εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση όμοιων αποτελεσμάτων ακολουθεί παράταση και ενδεχομένως η διαδικασία των πέναλτι.

1.72 3.35 4 1.77 1.84 1.28 3.05 1.75 1.85 1.13 1.18 1.77

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ-ΟΥΝ. ΚΛΟΥΖ
Ρεβάνς των πλέι οφ που δίνουν εισιτήριο στην Α’ Ρουμανίας. Δυσκόλεψε το έργο της Ντιναμό Βουκουρεστίου, μετά την ήττα τη με 0-2 στο πρώτο παιχνίδι. Παρέμεινε μακριά από τη νίκη σε 2ο διαδοχικό ματς και ενώ είχαν προηγηθεί τρεις επιτυχίες. Παράλληλα, έλαβε τέλος το αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων. Τερμάτισε στην 8η θέση του γκρουπ υποβιβασμού της Α’ Ρουμανίας. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει Goal/goal. Εκτός ο αμυντικός Αλοέ (8/1).
Τον πρώτο λόγο…
Η Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ έχει, πλέον, τον πρώτο λόγο προκειμένου να πάρει μία θέση στην Α’ Ρουμανίας, μετά την επικράτηση της στο πρώτο παιχνίδι. Τελείωσε το πρωτάθλημα της Β’ Ρουμανίας με δύο ήττες, κάτι που της στέρησε την απευθείας άνοδο στη μεγάλη κατηγορία (τερμάτισε στην 3η θέση, τέσσερις βαθμούς πίσω από τη 2η Χέρμανσταντ). Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία ματς ήρθαν Under και No Goal. Τιμωρημένος ο επιθετικός Φερνάντες (13/4). Εκτός και ο αμυντικός Πιρβουλέσκου (12/0).
Α’ ΜΑΤΣ
ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ-ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚ. 2-0
Η Ουνιβεριστάτεα Κλουζ επικράτησε 2-0 (14’ Ρεμάκλε, 83’ Μπόιτσιουκ), παίζοντας από το 72’ με δέκα παίκτες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Μεγάλα ζόρια πλέον για την Ντιναμό, καλείται να υπερβάλει εαυτόν για να μείνει στη μεγάλη κατηγορία. Ανεξάρτητα αν θα τα καταφέρει, εκτιμούμε ότι θα πάρει τη νίκη με τον άσο πάντως να έχει.. γκρεμιστεί στο 1,52.

29/05/2022Liga I: Championship Round