Πλέι οφ Νάσιοναλ Λιγκ: Η ώρα της κρίσης!

Κυριακή, 5 Ιουνίου 2022 - 11:44

Σόλιχαλ Μουρς και Γκρίμσμπι παίζουν τους κόπους μιας χρονιάς στο Λόντον Στέντιουμ”, με τον νικητή να παίρνει το εισιτήριο για την Λιγκ2!

2.52 3.1 2.45 2 1.64 1.37 2.62 1.52 2.2 1.35 1.21 1.37

Τελικός των πλέι οφ ανόδου. Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Τα αποτελέσματα των ημιτελικών των πλέι οφ: Σόλιχαλ Μ.-Τσέστερφιλντ 3-1, Ρέξαμ-Γκρίμσμπι 4-5 (παρ., 4-4 κ.α.).

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ-ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ (17:00)
Η Σόλιχαλ Μουρς τερμάτισε στην 3η θέση της κανονικής περιόδου της Νάσιοναλ Λιγκ και μπήκε στα πλέι οφ από τη φάση των ημιτελικών όπου απέκλεισε την Τσέστερφιλντ 3-1, με ανατροπή. Προέρχεται από έξι διαδοχικές νίκες, ενώ σε 23 αγώνες στο πρωτάθλημα έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Σταθερή στο μεγαλύτερο κομμάτι της σεζόν, ενώ φάνηκε και ψύχραιμη στον ημιτελικό των πλέι οφ, όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ. Τα έξι τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει Over.
Θρίλερ στα πλέι οφ!
Η Γκρίμσμπι τερμάτισε στην 6η θέση και η παρουσία της στα πλέι οφ εξελίχθηκε σε θρίλερ! Αρχικά, στον πρώτο γύρο, απέκλεισε την Νοτς Κάουντι, επικρατώντας εκτός έδρας 2-1 στην παράταση, με γκολ στο 119’ και ενώ στην κανονική διάρκεια ισοφάρισε 1-1 στο 96’! Κατόπιν, απέκλεισε τη Ρέξαμ, επίσης εκτός έδρας και με γκολ στο 119’ της παράτασης (5-4), με το 90λεπτο να τελειώνει 4-4 και ενώ στο ημίχρονο το ματς ήταν 1-1! Σε δώδεκα ματς έχει μία ήττα.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Το ματς της ιστορίας της παίζει η Σόλιχαλ Μουρς, μία ομάδα με μόλις 15 χρόνια ύπαρξης. Η Γκρίμσμπι τα κατάφερε εξαιρετικά μέχρι τώρα στα πλέι οφ και η ψυχολογία είναι στα ύψη. Θα πέσουν κορμιά, με βάση το προσφερόμενο σετ η αξία είναι στα δεξιά (3.30).

05/06/2022National League: Regular Season