Μπαράζ ανόδου Ισπανίας: Μάχη χωρίς αύριο στην Τενερίφη!

Κυριακή, 19 Ιουνίου 2022 - 03:27

Τενερίφη και Χιρόνα μονομαχούν με έπαθλο μία θέση στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, για δύο αποτελέσματα οι νησιώτες ενώ η Χιρόνα θέλει πάση θυσία νίκη!

2.47 2.6 3.1 1.37 2.65 1.09 5.15 2.12 1.57 1.3 1.35 1.45

Ρεβάνς του τελικού μπαράζ ανόδου και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στα γκολ, διεξάγεται παράταση. Αν κι εκεί δεν αλλάξει κάτι, την άνοδο παίρνει η ομάδα με την καλύτερη βαθμολογική θέση στην κανονική διάρκεια δηλαδή η Τενερίφη.

Sold out για πρώτη φορά μετά από το 2010!

ΤΕΝΕΡΙΦΗ-ΧΙΡΟΝΑ

Η Τενερίφη καλά το πήγε αμυντικά στο πρώτο ματς και τώρα καλείται να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα. Με no goal και under έβγαλε τα 3 από τα 4 τελευταία εντός με μια νίκη. Γύρισε ο διεθνής στόπερ Σίπτσιτς. Αμφίβολοι οι Λαρέα (χαφ), Αλόνσο (χαφ).
Η Χιρόνα δεν εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα για να μπορέσει να κάνει το πρώτο βήμα. Τώρα ο βαθμός δυσκολίας είναι μεγαλύτερος για την ομάδα του Μίτσελ που πάντως έχει και την εμπειρία για να πάρει την άνοδο. Βρέθηκε και πέρσι σε τελικό μπαράζ ανόδου, αλλά έχασε το εισιτήριο από την Ράγιο Βαγιεκάνο. Με no goal έβγαλε τα 9 από τα 10 τελευταία της έχοντας 4 νίκες και 2 ισοπαλίες.
Τα 23 γκολ έφτασε φέτο ο 39χρονος Στουάνι και τα 106 συνολικά με την φανέλα της.
Αμφίβολοι οι βασικοί μέσοι Κεμπέ, Μπόρχα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Να εκμεταλλευτούν την έδρα θέλουν οι νησιώτες, που βολεύονται και με ισοπαλία, από την άλλη η όρεξη στην Χιρόνα άνοιξε πια για τα καλά. Αποφεύγουμε σημείο, πάμε με το σύνολο 2-3 γκολ που καλύπτει αρκετά ενδεχόμενα.

19/06/2022Segunda División: Regular Season