Σάββατο, 9 Ιουλίου 2022 - 00:33

Με δύο αναμετρήσεις συνεχίζεται η δράση στην Superettan και θα εμπιστευθούμε την αξιόπιστη εντός έδρας Μπρομαποϊκάρνα.

Ο συνδυαστικός άσος της Μπρομαποϊκάρνα αποτελεί την βασική επιλογή από το σημερινό πρόγραμμα.

ΜΠΡΟΜΑΠΟΙΚΑΡΝΑ – ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ

Η Μπρομαποϊκάρνα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από την Εσκιλστούνα, μείωσε, αλλά τελικά έχασε με 1-3. Ελαβε τέλος το μίνι αήττητο σερί των δύο αγώνων. Εντός έδρας, παρουσιάζεται δυνατή καθώς διατηρείται αήττητη σε έξι αγώνες, έχοντας τέσσερις νίκες. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία ματς έχουν έρθει Under.

Η Ντάλκουρντ έχασε από την καλύτερη Λαντσκρόνα έπειτα από ένα παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην εντός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στη Βάσμπι, η οποία είναι και η μοναδική σε πέντε αγώνες. Κακή η παρουσία της εκτός έδρας, όπου σε πέντε αγώνες δεν έχει πετύχει νίκη!

EKTIMHΣΗ:
Η Μπρομαποϊκάρνα είναι αξιόπιστη εντός έδρας και δεν θα λαθέψει κόντρα στην προβληματική Νταλκούρντ. «Χαμηλός» ο άσος για τα επίπεδα της κατηγορίας και θα τον συνδυάσουμε με over 1,5 (1.80).

ΝΟΡΜΠΙ – ΒΑΣΤΕΡΑΣ

Η Νόρμπι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από την Τρέλεμποργκ, μείωσε το σκορ, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι περισσότερο. Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Ερστερσουντ, η οποία είναι και η μοναδική σε τέσσερα παιχνίδια. Στο γήπεδο της, έχει νίκη σε πέντε αγώνες, ενώ και τα έξι παιχνίδια εντός έδρας παιχνίδια έχουν έρθει Under.

Η Βαστέρας πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο παιχνίδι με την Μπράγκε και έχασε 1-3. Ελαβε έτσι τέλος το αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων. Από τα εννέα τελευταία παιχνίδια μόνο σε ένα δεν έχει σκοράρει. Βρίσκεται ακριβώς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και είναι σε πίεση. Τα επτά από τα οκτώ τελευταία ματς έχουν έρθει Over.

EKTIMHΣΗ:
Και οι δύο ομάδες είναι… τσακωμένες με την συνέπεια όπως μαρτυρούν και τα αποτελέσματα. Το σετ θα μπορούσε να είναι πιο μοιρασμένο και θα ρισκάρουμε με ισοπαλία.