Μεξικό: Η εξαιρετική Πατσούκα!

Δευτέρα, 18 Ιουλίου 2022 - 08:48

Η Πατσούκα υποδέχεται την Μαζατλάν για την 3η αγωνιστική του Απερτούρα με την ανάλυση να βγάζει και πολύ καλό σημείο

Η Πατσούκα υποδέχεται την Μαζατλάν για την 3η αγωνιστική του Απερτούρα με την ανάλυση να βγάζει και πολύ καλό σημείο. Οι γηπεδούχοι έχουν βγάλει με νίκες τα δύο πρώτα του ματς. Και γενικά δείχνουν πως μπορούν να φτάσουν έως τον τελικό των μπαράζ του τίτλου.

Πατσούκα

Η Πατσούκα προέρχεται από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Κρουζ Αζούλ με 2-1. Προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο έκανε διαχείριση. Ο αντίπαλος μείωσε στις καθυστερήσεις.

Η πολύ καλή εμφάνιση στο ντέρμπι ανέβασε στα ύψη την αυτοπεποίθηση των παικτών ενόψει και της αναμέτρησης με την Μαζατλάν.

Στο Κλαουσούρα η Πατσούκα τερμάτισε στην πρώτη θέση, είχε την καλύτερη επίθεση και άμυνα. Έφτασε στον τελικό των μπαράζ του τίτλου, αλλά έχασε το στέμμα από την Άτλας.

Είναι αήττητη στα τελευταία 18 ματς εντός έδρας για το πρωτάθλημα με 11 νίκες, 5 εκ των οποίων σημείωσε στα ισάριθμα πιο πρόσφατα.

Mazatlán

Η Μαζατλάν ηττήθηκε 1-0 στο εντός έδρας ματς με την Τίγκρες. Δέχθηκε μόλις στο 7' το γκολ και στην συνέχεια το πάλεψε για να σκοράρει. Δεν τα κατάφερε όμως αν και γενικά ήταν ανταγωνιστική.

Στην πρεμιέρα της ηττήθηκε απ’ο την Πουέμπλα όπου και πάλι πληρωσε το κακό της πρώτο ημίχρονο. Κι έτσι η πίεση για να πάρει θετικό αποτέλεσμα είναι μεγάλη.

Παράλληλα πλησιάζει τις επικίνδυνες θέσεις του ειδικού πίνακα κι έχει ανάγκη από νίκες η ομάδα του Καμπαγέρο.

Την περσινή σεζόν τερμάτισε στις θέσεις 12 και 13 σε Απερτούρα και Κλαουσούρα. Δύο νίκες έχει στα 10 τελευταία εκτός πρωταθλήματος. Μεταγραφικά ενισχύθηκε σε όλες τις γραμμές.

1.85 1.75
Πατσούκα - Mazatlán / Εκτίμηση

Η Πατσούκα ξεκίνησε πολύ δυνατά το Απερτούρα βγάζοντας με νίκες τα δύο πρώτα της ματς. Η Μαζατλάν έδειξε πως δέχεται γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αφού δεν μπαίνει καλά στα παιχνίδια. Κατά συνέπεια το 1/1 ημίχρονο, τελικό, που είναι στο 2,25 είναι μια καλή επιλογή.

18/07/2022Liga MX: Apertura