Β’ Σουηδίας: Αμφίρροπη κόντρα

Δευτέρα, 18 Ιουλίου 2022 - 14:29

Με την αναμέτρηση ΑΦΚ Εσκιλστούνα-Τρέλεμποργκ συνεχίζεται η 14η αγωνιστική της Superettan.

Εσκιλστούνα

Η Εσκιλστούνα προηγήθηκε της Μπράγκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν ήταν καλύτερη και παρά το ότι είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, απειλήθηκε κιόλας, με συνέπεια να ισοφαριστεί στο τελευταίο τέταρτο (1-1).

Τέσσερις βαθμοί στα τελευταία δύο, μπορεί να μην έχει την απόλυτη σταθερότητα το τελευταίο διάστημα, ωστόσο παραμένει ψηλά στη βαθμολογία και δείχνει ότι μπορεί να διεκδικήσει την άνοδο, έστω μέσω της διαδικασίας των πλέι οφ.

Εξέτισαν οι Μάμαρ (α. 9/3), Φέλιξ (α. 9/0), και το τεχνικό τιμ έχει πολλές επιλογές.

Τρέλεμποργκ

Η Τρέλεμποργκ έκανε το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα απέναντι στην Ερεμπρο, αλλά ισοφάρισε σχετικά γρήγορα και μάλιστα γύρισε το ματς στην επανάληψη, για να αρκεστεί στην ισοπαλία (2-2).

Επτά βαθμοί στα τελευταία τρία, ανέβασε στροφές στο κρίσιμο σημείο και αποδεικνύει ότι με τη στοιχειώδη προσοχή, δεν πρόκειται να την απασχολήσουν τα όσα συμβαίνουν στα χαμηλά στρώματα. Δύσκολο το κάτι παραπάνω.

Τιμωρημένος ο Μπρίκιτς (μ. 11/2), ξανα εκτός οι Σάιντ (μ. 10/1) και Σάλαμα (ε. 7/0).

2.45 3.45 2.32 3 1.28 1.8 1.81 1.28 3 1.42 1.16 1.37
Εσκιλστούνα - Τρέλεμποργκ / Εκτίμηση

Σκληρό καρύδι εντός έδρας η Εσκιλστούνα, θα βάλει δύσκολα στην ποιοτική της αντίπαλο. Η λογική λέει πως σκοράρουν αμφότερες, δευτερευόντως θα επιλέγαμε και το over.