Α’ Πολωνίας: Με το μυαλό στην Μπρόντμπι

Κυριακή, 24 Ιουλίου 2022 - 04:21

3.1 3.15 2.12 1.74 1.87 1.25 3.15 1.68 1.94 1.6 1.25 1.28

Η Σλασκ υποδέχεται στο Βρότσλαβ την Πογκόν Στσζετσίν, εν μέσω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων για τους φιλοξενούμενους.

ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ-ΠΟΓΚΟΝ ΣΤΣΖΕΤΣΙΝ

Η Σλασκ Βρότσλαβ, έπειτα από ένα ισορροπημένο ματς το οποίο δεν είχε πολλές ευκαιρίες, έμεινε στο 0-0 κόντρα στη Ζαγκλέμπιε, που κρίνεται δίκαιο. Πέρυσι, είχε δύσκολη χρονιά, καθώς τερμάτισε ακριβώς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, με διαφορά τριών βαθμών. Για τη νέα σεζόν ευελπιστεί σε μία καλύτερη πορεία, έχοντας ως βασικό στόχο να βρεθεί σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, όσον το δυνατόν πιο γρήγορα. Πάντως στο ρόστερ υπάρχουν κενά.

Η Πογκόν βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Βίτζεφ Λοτζ, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και τελικά έφτασε στην επικράτηση με 2-1. Πέρυσι, τερμάτισε στην 3η θέση παίρνοντας ευρωπαϊκό εισιτήριο και την Πέμπτη έμεινε στο 1-1 με την Μπρόντμπι, ακολουθεί η ρεβάνς του β’ προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Πογκόν είναι πιο ποιοτική, όμως ακολουθεί καθοριστικό ευρωπαϊκό ματς ενώ η Σλασκ είναι σκληρό καρύδι εντός έδρας. Εχει αρκετό ρίσκο το σύνολο 0-1 γκολ (3.15), όμως δεν έχουμε και πολλές επιλογές εδώ.