MLS: Πρώτο και καλύτερο το Λος Αντζελες

Παρασκευή, 29 Ιουλίου 2022 - 13:40

Οι Καλιφορνέζοι του Γκάρεθ Μπέιλ υποδέχονται το Σιάτλ, έχοντας τον πρώτο και τελευταίο λόγο.

Λος Άντζελες

Το Λος Αντζελες πέρασε από το Κάνσας (0-2), οδηγεί πάντα την κούρσα με πέντε νίκες στα έξι τελευταία. Γλίτωσε σε μία μεγάλη ευκαιρία (15’), έκτοτε όμως είχε τον έλεγχο βρίσκοντας τις λύσεις με τον Κολομβιανό φορ Αράνγκο να ανοίγει τον δρόμο με το 9ο του γκολ και τον Γκάρεθ Μπέιλ να ανοίγει λογαριασμό (έχοντας εισέλθει στο 65’). Είναι πολύ δυνατό εντός έδρας.

Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Ακόστα, τραυματίες οι Ντουένιας (δεξιός μπακ)-Μουσόβσκι (φορ).

Σιάτλ Σάουντερς

Το Σιάτλ επικράτησε με ανατροπή του Κολοράντο (2-1) και βρίσκεται οριακά πίσω από τις θέσεις πλέι οφ. Ερχόμενοι από τρεις κολλητές ήττες χωρίς καν να σκοράρουν, οι πρωταθλητές Βορείου/Κεντρικής Αμερικής δέχτηκαν ψυχρολουσία στο 3’ ωστόσο έφτασαν σε δίκαιη νίκη έχοντας μάλιστα παίκτη λιγότερο από το 47’.

Τιμωρημένος ο μέσος Ρόου, αμφίβολος ο φορ Ρουϊντίας (5 γκολ), νοκ άουτ ο μέσος Βάργκας και ο μεσοεπιθετικός Ζοάο Πάουλο (1 γκολ).

1.42 4.25 5.75 2.22 1.51 1.48 2.3 1.64 1.98 1.09 1.14 2.5
Λος Άντζελες - Σιάτλ Σάουντερς / Εκτίμηση

Σε πολύ καλή κατάσταση το ούτως ή άλλως πολύ ποιοτικό Λος Αντζελες, θα είναι έκπληξη αν του βάλει.. φρένο το απογοητευτικό αντιθέτως Σιάτλ. Χαμηλά ο άσος και θα τον επιλέξουμε από το πρώτο ημίχρονο.

13 Τορόντο Τορόντο 22 22 6 4 12 30 39 -9
14 Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ 18 20 5 3 12 26 43 -17