Championship: Γουέστ Μπρομ-Γουότφορντ, «παιχνίδι» στα γκολ!

Δευτέρα, 8 Αυγούστου 2022 - 10:48

Με την αμφίρροπη αναμέτρηση της Μπρόμιτς με την Γουότφορντ ολοκληρώνεται η αγωνιστική και δοκιμάζουμε την τύχη μας σε ποντάρισμα τερμάτων.

22:00, Cosmote Sport 2 HD

Γουέστ Μπρομ

Η Γουέστ Μπρομ. δυσκολεύτηκε αρχικά στην έδρα της Μίντλεσμπρο και δέχτηκε νωρίς πρώτη γκολ, αλλά σιγά – σιγά μπήκε στο ρυθμό του αγώνα και κατάφερε να τσιμπήσει πόντο. Ο Στιβ Μπρους, μετά από ένα κακό ξεκίνημα στον πάγκο της ομάδας, πλέον έχει χάσει μόνο τρία από τα τελευταία 13 ματς πρωταθλήματος και είναι διάχυτη πίστη για ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Ασίστ ο Γουάλας

Ο Τζεντ Γουάλας έκανε την ασίστ για το γκολ της πρεμιέρας και συμπλήρωσε 31 τελικές πάσες για γκολ από το ξεκίνημα της σεζόν 2019-20, περισσότερες από οποιονδήποτε άλλον παίκτη στην Τσάμπιονσιπ. Aμφίβολος ο φορ Γκραντ, όπως και ο εξτρέμ Ρόμπινσον.

Γουότφορντ

Η Γουότφορντ δυσκολεύτηκε απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά στην επανάληψη βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και ξεκίνησε τη σεζόν με νίκη, στο ντεμπούτο του Ρομπ Έντουαρντς στον πάγκο. Σε επίπεδο Τσάμπιονσιπ, οι Λονδρέζοι μετρούν 15 νίκες σε 19 παιχνίδια, ενώ έχουν κερδίσει 15 από τα τελευταία 16 στα οποία κατάφεραν να σκοράρουν. Τελευταία νίκη στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. το 2016.

Όσο υπάρχουν οι δύο

Οι δύο περιζήτητοι μπροστινοί, Σαρ και Ντένις, αγωνίστηκαν αμφότεροι στο ματς της πρεμιέρας, αλλά οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να αποχωρήσουν για ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ. Σταθερά εκτός ο μέσος Λουζά.

2.4 2.9 2.85 1.7 1.91 1.23 3.35 1.7 1.92 1.35 1.27 1.48
Γουέστ Μπρομ - Γουότφορντ / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα και αμφίρροπη αναμέτρηση όπως μαρτυρά και το σετ καθώς και οι δύο ομάδες είχαν θετική εικόνα στην πρεμιέρα ενώ θεωρούνται από τα φαβορί για την άνοδο. Δεν θα «μπλέξουμε» με σημείο, κρατάμε την… διπλωματική λύση των 2-3 γκολ (2.00).