Α’ Πολωνίας: Με… φόρα η Βίσλα Πλοκ!

Δευτέρα, 8 Αυγούστου 2022 - 11:25

Βίοι αντίθετοι για Βίσλα Πλοκ και Λέγκνιτσα και ο άσος έχει πάρει ήδη παιχνίδι στην στοιχηματική αγορά.

Βίσλα Πλοκ

Η Βίσλα Πλοκ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στην έδρα της πρωταθλήτριας Λεχ Πόζναν, παρέδωσε μαθήματα αντεπιθέσεων και επέστρεψε με τους τρεις βαθμούς! Προηγήθηκε 2-0, δέχθηκε γκολ και στο τέλος σφράγισε τη νίκη της. Εχει πραγματοποιήσει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα, καθώς σε τρία παιχνίδια έχει σημειώσει ισάριθμες επιτυχίες, βρίσκεται στην κορυφή μαζί με την Κρακοβία και η μέχρι στιγμής παρουσία της ξεπερνάει τις προσδοκίες, αφήνοντας υποσχέσεις!

Σκοράρει και… αρέσει!

Και οι τρεις αγώνες της έχουν έρθει Over, συνολικά έχει πετύχει δέκα γκολ σε 270 λεπτά. Νέο πρόβλημα ο χρήσιμος μέσος Βάρτσολ (2/0), σταθερά εκτός ο βασικός μέσος Σβοτς (3/0, 31/5 πέρυσι).

Μιέντζ Λέγκνικα

Η Λέγκνιτσα βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Βάρτα Πόζναν, ισοφάρισε, αλλά τελικά έχασε 1-2. παραμένει χωρίς νίκη καθώς στο προηγούμενο παιχνίδι της έφερε ισοπαλία 1-1 με την Ραντόμιακ. Αδικείται πάντως από το αποτέλεσμα, έδειξε ξανά επιθετικές αρετές αλλά δεδομένα πληρώνει την έλλειψη εμπειρίας Ανέβηκε από τη 2η κατηγορία και παίζοντας φέτος σε υψηλότερο επίπεδο, στόχος της δεν είναι άλλος από την παραμονή.

Στα πρώτα της ματς, πάντως, έχει παρουσιάσει αρκετές αδυναμίες στα μετόπισθεν και χρειάζεται να αποκτήσει περισσότερο κυνισμό για να απεμπλακεί από τις τελευταίες θέσεις. Δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα.