MLS: Ποιος θα το σταματήσει;

Τρίτη, 16 Αυγούστου 2022 - 14:12

Το εντυπωσιακό Λος Αντζελες θέλει την έβδομη συνεχόμενη νίκη υποδεχόμενο την Ουάσινγκτον του Ταξιάρχη Φούντα.

Στις 05:30

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ-ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Το Λος Αντζελες συνέτριψε με 5-0 την Σάρλοτ (όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο), έκτη συνεχόμενη νίκη και δέκατη στα 12 τελευταία (10-1-1) συνεχίζοντας την προέλαση προς την πρωτιά κανονικής περιόδου. Είναι πολύ αποτελεσματικό εντός έδρας (10-2-1). Εκτός ο δεξιός μπακ Ντουένιας.

Η Ουάσινγκτον δέχτηκε νωρίς το γκολ αλλά δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να πιέσει την Νιου Ινγκλαντ, υποκύπτοντας με 1-0. Μόλις μια νίκη στις οκτώ τελευταίες αγωνιστικές για την ομάδα του Γουέιν Ρούνει που παραμένει στην τελευταία θέση της Ανατολής, χωρίς ουσιαστικές ελπίδες για πλέι οφ. Over τα 7/10 τελευταία, ηττήθηκε στις επτά από τις έντεκα εξορμήσεις της έχοντας δεχτεί 28 γκολ. Απουσιάζουν οι Μ. Σμιθ (μπακ) και Πέρεζ (φορ).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ανιση μάχη στην Καλιφόρνια, με την μακράν ισχυρότερη ομάδα της MLS να υποδέχεται μία από τις πλέον αδύναμες. Λογικά θα.. ανοίξουν οι ουρανοί, πάμε με τον συνδυασμό άσου και over 3.5 (2.22).

13 Ατλάντα Γιουνάιτεντ Ατλάντα Γιουνάιτεντ 29 24 7 8 9 33 36 -3
14 Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ 22 24 6 4 14 28 48 -20