Παρασκευή, 19 Αυγούστου 2022 - 01:02

Εναρξη στην 3η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα με τα "πουλάρια" να υποδέχονται τους Βερολινέζους.

1.45 4.25 5.25 2.72 1.34 1.68 1.94 1.45 2.35 1.11 1.14 2.42

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΧΕΡΤΑ

H Γκλάντμπαχ είχε κατοχή μπάλας, γύρισε το ματς στην έδρα της Σάλκε και άγγιξε την νίκη αλλά παραχώρησε πέναλτι (2-2). Αρχισε με δύο καλές εμφανίσεις και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, πέτυχε πέντε γκολ τα τέσσερα από αυτά στο δεύτερο ημίχρονο. Εχει 2/2 Goal&οver, Ο κόουτς Φάρκε θέλει ενίσχυση ειδικά στη μεσαία γραμμή αλλά δεν είναι εύκολο. είναι αήττητη στα τελευταία τρία ματς εντός έδρας με την Χέρτα (2/1/0). Δύσκολα ο μέσο-επιθετικός Στιντλ.

Πιθανή σύνθεση: Ζόμερ – Σκάλι, Ιτακούρα, Ελφέντι, Μπενσεμπαϊνί – Κράμερ, Κονέ – Χόφμαν, Νόιχαουζ, Πλεά – Τιράμ

Η Χέρτα έδειξε βελτιωμένη απέναντι στην Αϊντραχτ σε σχέση με την πρεμιέρα αλλά μόνο στο επιθετικό κομμάτι, αμυντικά επέτρεψε πολλές φάσεις (1-1). Σε τρία επίσημα μετράει ισάριθμα Goal/Goal. Αμφίβολοι ο ακραίος επιθετικός Μαολιντά (1 ματς) και ο αριστερός μπακ Πλάτερνχαρντ (1 ματς), επιστρέφει ο Ρίχτερ.

Πιθανή σύνθεση: Κρίστενσεν – Κένι, Ουρέμοβιτς, Κεμπφ, Μίτελστεντ – Σούνιτς – Τουσάρ, Σερντάρ – Λουκεμπάκιο, Κανγκά, Ετζουκέ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Οργανωμένη και αποτελεσματική στην επίθεση η Γκλάντμπαχ. Δύσκολος άσος.