Championship: Νόριτς-Μίλγουολ, «παιχνίδι» στο 1.90

Παρασκευή, 19 Αυγούστου 2022 - 11:01

Η Νόριτς υποδέχεται την Μίλγουολ έχοντας την παράδοση στο… πλευρό της και ακολουθώντας τους αριθμούς, επιλέγουμε ποντάρισμα τερμάτων.

22:00, Cosmote Sport 3

Νόριτς

Η Νόργουιτς χάρη σε ένα πολύ καλό ξεκίνημα όπου σκόραρε δις στο πρώτο τέταρτο, κατέβαλε την αντίσταση της Χάντερσφιλντ και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Με υψηλούς στόχους φέτος η ομάδα του Ντιν Σμιθ, που δεν έχει καταφέρει όμως να κρατήσει φέτος ανέπαφη την εστία της και πληρώνει το γκολ – γκολ σε τρεις σερί αγωνιστικές. Tελευταία εντός έδρας ήττα της από τη Μίλγουολ ήταν το 1968.

Αγωνία για Πούκι

Δεν υπολογίζονται και πάλι οι μπακ Χέιντεν, Γιαννούλης και ο μέσος Σπρίνγκετ, αμφίβολος δίνεται ο βασικός επιθετικός Πούκι, αλλά τουλάχιστον επιστρέφει ο μπακ Μπαϊράμ που αναμένεται μάλιστα να βρεθεί στο αρχικό σχήμα.

Μίλγουολ

Η Μίλγουολ βρέθηκε 2-0 πίσω στο σκορ για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι κόντρα στη Σουόνσι, αλλά αυτή τη φορά κατάφερε να σώσει τον πόντο με δύο αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (!) και έχει μόνο μία ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές, με δύο συνεχόμενα γκολ-γκολ και over 2.5. Η ομάδα του Γκάρι Ρόουετ όμως δεν έχει τρίποντο στα τελευταία οκτώ ταξίδια της στην Τσάμπιονσιπ από τον Μάρτιο ενώ δεν έχει επικρατήσει στην έδρα της Νόριτς από το μακρινό 1968.

Επιστροφές

Διαθέσιμοι οι ενίοτε βασικοι Φλέμινγκ (μεσοεπιθετικός) και Μπράντσο (φορ), δεν υπολογίζεται όπως και στα τελευταία ματς ο εξτρέμ Μπένετ.

1.78 3.4 3.9 1.82 1.77 1.28 3 1.7 1.92 1.2 1.23 1.82
Νόριτς - Μίλγουολ / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο μαχητικές ομάδες που δεν έχουν βρει ακόμα ρυθμό στην άμυνα. Προσπερνάμε τον άσο και κρατάμε το αμφίτερμα στο αποδεκτό 1.90.