Α' Δανίας: Για τη πρώτη νίκη η Οντένσε!

Δευτέρα, 22 Αυγούστου 2022 - 11:18

Την αυλαία της 6ης αγωνιστικής ρίχνει σήμερα το παιχνίδι Οντένσε - Χόρσενς, με την Οντένσε να ψάχνει την πρώτη της νίκη.

Οντένσε

Η Οντένσε για μια ακόμη αγωνιστική απογοήτευσε τους οπαδούς της και δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη. Γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από την Μπρόντμπι με 2-0.Αυτό είναι και το χειρότερο ξεκίνημα της ομάδας εδώ και δέκα χρόνια. Οι οπαδοί είναι σε αναβρασμό, και στις τάξεις της ομάδας υπάρχει γκρίνια και δυσφορία. Φυσικά και ο προπονητής είναι σε αναμμένα κάρβουνα. Στη Φέχερβαρ της Ουγγαρίας συνεχίζει ο βασικός αμυντικός Κάσπερ Λάρσεν. Αμφίβολοι παραμένουν οι βασικοί πέρσι Μιχαΐλο Ιβάντσεβιτς και Εμανουέλ Σαμπί, που δεν έχουν αγωνιστεί φέτος. Αμφίβολος και ο βασικός μέσος Άγιο Οκοσούν.

Χόρσενς

Η Χόρσενς έδειξε τεράστια ψυχικά και σωματικά αποθέματα απέναντι στη Μίντιλαντ. Βρέθηκε να χάνει με σκορ 0-3 στο ημίχρονο, αλλά μπήκε εντελώς διαφορετική στο δεύτερο ημίχρονο. Κατάφερε να σκοράρει γρήγορα, και στη συνέχεια είχε αριθμητικό πλεονέκτημα αφού ο αντίπαλος έμεινε με παίκτη λιγότερο. Έτσι έφτασε στο 3-3, χρυσός πόντος έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς. Έχει μπει δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα και σίγουρα θα προσπαθήσει να κλειδώσει τη παραμονή όσο πιο νωρίς μπορεί. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα σήμερα.

2.32 3.1 2.77 1.88 1.72 1.31 2.87 1.61 2.05 1.37 1.25 1.51
Οντένσε - Χόρσενς / Εκτίμηση

Δεν έχει περιθώρια η Οντένσε για νέες απώλειες, και όσο περνάει ο καιρός θα στενεύει ο κλοιός. Η Χόρσενς έχει ξεκινήσει καλά το πρωτάθλημα, όμως δεν παύει να είναι μια ομάδα με αδυναμίες.