Α’ Ολλανδίας: Αφήνει υποσχέσεις η Χέρενφεν

Κυριακή, 4 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:49

Το διπλό της Αλκμααρ και ο συνδυαστικός άσος της εξαιρετικής αμυντικά Χέρενφεν ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα.

Χωρίς νίκη Βααλβάικ και Φιτέσε

ΒΑΑΛΒΑΪΚ-ΕΞΕΛΣΙΟΡ

Η Βααλβάικ «ανίχνευσε» κάθε αδυναμία της Φιτέσε, αλλά μετά το 60’ έχασε μέτρα, δέχτηκε την ισοφάριση και γλίτωσε μάλιστα και από τα… χειρότερα. Χωρίς βαθμό, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε τέσσερις αγωνιστικές μαρτυρά την μαχητικότητα της. Γκολ/γκολ τα τρία από τα τέσσερα ματς, δύσκολα ο αναπληρωματικός αμυντικός φαν ντεν Μπάους.

Βαριά ήττα για την αφελή Εξέλσιορ που είχε… προλάβει να δεχτεί δύο τέρματα πριν το πρώτο δεκάλεπτο από την Τβέντε και δεν κατάφερε να επιστρέψει στο σκορ. Ξεκίνησε την σεζόν με δύο απρόσμενες νίκες αλλά έκτοτε προσγειώθηκε ανώμαλα, έχοντας δεχτεί δέκα γκολ από Αϊντχόφεν και Τβέντε. Εκτός ο βασικός εξτρέμ Αζαρκάν.,

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ματς έξι βαθμών καθώς οι δύο ομάδες αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στο σήριαλ της παραμονής και έτσι το σετ θα έπρεπε να είναι πιο μοιρασμένο. Προσπερνάμε σημείο, κρατάμε τον συνδυασμό γκολ/γκολ με over.

ΕΜΕΝ-ΑΛΚΜΑΑΡ

Η Εμεν επέλεξε να… ταμπουρωθεί στο Ρότερνταμ, απείλησε ελάχιστες φορές και μετά το πρώτο γκολ κατέρρευσε κόντρα στην καλύτερη Φέγενορντ. Αναμενόμενα δύσκολο το ξεκίνημα για τους νεοφώτιστους, που έχουν περιοριστεί σε μόλις ένα τρίποντο ενώ έχουν δεχτεί γκολ και στις τέσσερις αγωνιστικές. Over 3,5 τα τρία από τα τέσσερα φετινά ματς.

Η Αλκμααρ «κόλλησε» στο 1-1 με τη Ναϊμέγκεν το βράδυ της Πέμπτης και δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο εξαιρετικό ξεκίνημα. Στο πρωτάθλημα μετρούσε τρία στα τρία, προκρίθηκε στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ και την επόμενη Πέμπτη θα αγωνιστεί στην πρεμιέρα με τη Ντίπρο. Υπάρχουν και άσχημα νέα πάντως, καθώς στο διπλό με τη Καμπούρ, τραυματίστηκε και τέθηκε νοκ άουτ ο αρχισκόρερ Παυλίδης (3/2).

EKTIMHΣΗ: Μαχητική αλλά με συγκεκριμένο αγωνιστικό ταβάνι η Αλκμααρ. «Παίζεται» το διπλό στο 1.91, ενδεχομένως και με συνδυαστικό ποντάρισμα τερμάτων.