Β' Γαλλίας: Με... φόρα η Σεντ Ετιέν!

Δευτέρα, 5 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:36

Η Σεντ Ετιέν μετά την ευρεία επικράτηση της κόντρα στην Μπαστιά (5-0), ευελπιστεί να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Πο.

Χωρίς νίκη η Πο, καλύτερο το κλίμα στην Σεντ Ετιέν

ΠΟ-ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ

Η Πο προηγήθηκε κόντρα στην αήττητη Καέν, ισοφαρίστηκε, στη συνέχεια χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, τελικά το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1. Πήρε βαθμό μετά από δύο διαδοχικές ήττες, ωστόσο παραμένει χωρίς νίκη. Παρουσιάζει αδυναμίες και αναμένεται να είναι από τις ομάδες, οι οποίες θα παλέψουν για την παραμονή. Εκτός ο αμυντικός Μπατίς (4/0).

Με πρωταγωνιστή τον Κρασό, ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ, η Σεντ Ετιέν συνέτριψε τη Μπαστιά με 5-0, έχοντας προηγηθεί ήδη στο ημίχρονο με 4-0! Σημείωσε την πρώτη της φετινή νίκη και βελτιώθηκε το κλίμα. Ευελπιστεί αυτή η επιτυχία της να αποτελέσει την αφετηρία της ανάκαμψης. Εκτός ο αμυντικός Σίλβα (3/0) και ο μέσος Λομπρί (5/0).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Χωρίς νίκη και με αρκετές αδυναμίες η Πο, η Σεντ Ετιέν η οποία έρχεται με.. φόρα από το ματς με τη Μπαστιά μπορεί να επικρατήσει με το «διπλό» να προσφέρεται στο 2,15.