Α’ Ολλανδίας: Φόλενταμ-Γκόου Αχέντ Ιγκλς, υπόσχονται γκολ!

Παρασκευή, 9 Σεπτεμβρίου 2022 - 10:15

Οι νεοφώτιστοι υποδέχονται τους προβληματικούς «αετούς» σε μια αναμέτρηση που μπορεί να… ξεφύγει στο σκορ.

Α’ Ολλανδίας:  Φόλενταμ-Γκόου Αχέντ Ιγκλς, υπόσχονται γκολ!
Φόλενταμ

Λίγα πράγματα από την Φόλενταμ που παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενόμενου στο Ρότερνταμ, δεν υπέπεσε ούτε σε ένα φάουλ και μοιραία γνώρισε βαριά ήττα από την πιο ψυχωμένη Σπάρτα. Οι νεοφώτιστοι όπως αναμενόταν αδυνατούν να κοιτάξουν στα μάτια τις περισσότερες ομάδες της κατηγορίας, έχοντας περιοριστεί σε ένα μόλις τρίποντο στο μοναδικό ματς που δεν δέχτηκαν γκολ.
Τα… γνωστά
Μακροχρόνια απουσιάζουν οι Τζέιμς (α) και Τβιτ (μ).

Πιθανή σύνθεση: Στάνκοβιτς – Ντουίρι, Πλατ, Μιράνι, Μούρκιν – Εϊτινχ, Μούχρεν, Μπεναμάρ – Φαν Μίεχεμ, Φέιρμαν, Ελ Καντίρι

Γκόου Αχέντ Ιγκλς

Τι κι αν προηγήθηκε 2-0 στο εξαιρετικό πρώτο τέταρτο; Η συνέχεια ήταν διαφορετική για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς που τα βρήκε σκούρα από την Φέγενορντ και συνέχισε τις χαμηλές πτήσεις. Έχει ξεκινήσει αποκαρδιωτικά την σεζόν, μετρά πέντε ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές και μοιραία από νωρίς έχει «εγκλωβιστεί» στις τελευταίες θέσεις.

Με Νόμπερ
Τιμωρημένος ο βασικός εξτρέμ Φερνάντεζ, δεν υπολογίζονται οι χρήσιμοι Φοντάν (στόπερ), Στόκερς (φορ), διαθιέσιμος μετά από καιρό ο στόπερ Νόμπερ.

Πιθανή σύνθεση: Ντε Λάνχε – Ντέιλ, Ιντζες, Μπάκερ, Κάιπερς – Λίντχορστ, Ρόμενς, Λανσανά, Εντβάρντσεν – Αντεκάνιε, Λίντμπεργκ

2.3 3.65 2.67 2.47 1.5 1.58 2.27 1.44 2.57 1.44 1.24 1.58
Φόλενταμ - Γκόου Αχέντ Ιγκλς / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στο σήριαλ της παραμονής. Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά το αμφίρροπο του ματς, προσπερνάμε σημείο, επιλέγουμε over με συνδυαστικό γκολ/γκολ στο 1.90.