MLS: Τα.. σπάει το Μόντρεαλ

Παρασκευή, 9 Σεπτεμβρίου 2022 - 14:09

Οι Καναδοί υποδέχονται το Κολόμπους έχοντας τον πρώτο λόγο για μία νέα επιτυχία που θα τους φέρει ακόμη πιο κοντά στα πλέι οφ.

Μόντρεαλ Ιμπακτ

Αμεσα επέστρεψε στις επιτυχίες το Μόντρεαλ που άλωσε το Τορόντο στο καναδικό ντέρμπι (3-4) και με επτά νίκες στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές (7-2-1) φιγουράρει πάντα στην 2η θέση της Ανατολής. Δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο όμως στη συνέχεια έκανε.. πάρτι αποδεικνύοντας εκ νέου την μεγάλη εκτός έδρας δυναμική του (εννιά διπλά σε 15 ταξίδια). Over τα 5/7 τελευταία.

Εδωσε δανεικό στην Ζούλτε Βάρεγκεμ τον επιθετικό Οφορ, νοκ άουτ οι Μπασόνγκ (αρ. μπακ), Χαμντί (μεσοεπιθετικός), Γιόνσεν (αν. φορ).

Κολόμπους Κρού

Το Κολόμπους δεν μπόρεσε να λυγίσει την αντίσταση του Σικάγο ή ακριβέστερα του γκολκίπερ Σλόνινα, με την «λευκή» ισοπαλία να του στερεί σημαντικό έδαφος στο κυνήγι των πλέι οφ. «Φτωχό» θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έχασε σημαντικές κυρίως στο πρώτο 20λεπτο.

Εφερε δεύτερο κολλητό no goal μετά από πέντε συνεχόμενα γκολ-γκολ, αξιοσημείωτες οι πολλές ισοπαλίες εκτός έδρας (3-8-2). Αμφίβολος ο Πορτογάλος μέσος Σάντος (1 γκολ).

2 3.4 3.45 1.95 1.78 1.37 2.9 1.64 2.12 1.28 1.27 1.75
Μόντρεαλ Ιμπακτ - Κολόμπους Κρού / Εκτίμηση

Σταθερά υψηλές οι πτήσεις του Μόντρεαλ, σκληρό καρύδι πάντως το Κολόμπους με μόλις μία ήττα στις 16 τελευταίες αγωνιστικές. Θα ρισκάρουμε τον συνδυασμό 1Χ και over (2.42).

13 Σικάγο Φάιαρ Σικάγο Φάιαρ 32 29 8 8 13 28 38 -10
14 Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ 26 29 7 5 17 32 59 -27