Α' Αργεντινής: Μεγάλη ευκαιρία για την Πατρονάτο

Τρίτη, 20 Σεπτεμβρίου 2022 - 11:42

Δύο ματς έχει απόψε το κουπόνι για την Αργεντινή, που κλείνουν την 20η αγωνιστική. Διαβάστε αναλύσεις και προτάσεις που έχουν υψηλές τιμές.

ΠΑΤΡΟΝΑΤΟ ΠΑΡΑΝΑ-ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ

Η Πατρονάτο ηττήθηκε 1-0 στην έδρα της Ρασίνγκ σε μια αναμέτρηση που ήταν ανταγωνιστική. Παραμένει στις επικίνδυνες θέσεις του ειδικού πίνακα υποβιβασμού και θέλει πάση θυσία νίκη απέναντι στην Ροζάριο. Με no goal και under έβγαλε τα 5 τελευταία της με συνολικά γκολ 1-2, έχοντας 1 νίκη και 2 ισοπαλίες. Είναι αήττητη στα 5 πιο πρόσφατα εντός, ενώ δεν δέχθηκε γκολ στα τρία πιο πρόσφατα.

Η Ροζάριο πήρε το εντός 1-1 με την Εστουδιάντες, σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Η ομάδα του Τέβες έχει μια νίκη και δύο ισοπαλίες στα 5 τελευταία πρωταθλήματος. Με δύο ισοπαλίες έβγαλε τα 4 τελευταία της εκ των οποίων τα τρία ήταν και γκολ – γκολ. Έχει ξεμείνει από στόχους.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ
Για την Πατρονάτο είναι μεγάλη η ευκαιρία για τη νίκη. Με βάση και την εικόνα που είχε απέναντι στην Ρασίνγκ παρά την ήττα. Η Ροζάριο δεν είναι σταθερή ομάδα, ενώ ξέμεινε και από στόχους. Στο 2,35 ο άσος.

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΡΔΟΒΑ-ΧΙΜΝΑΣΙΑ ΛΑ ΠΛΑΤΑ

Η Σεντράλ Κόρδοβα νίκησε εντός με 3-0 την Γοδόι Κρουζ, ενώ στην συνέχεια αναβλήθηκε το ματς με την Βελέζ. Μια σημαντική νίκη αφού δίνει μάχη για την παραμονή της βάση του ειδικού πίνακα υποβιβασμού. Είναι αήττητη στα 4 τελευταία εντός για το πρωτάθλημα έχοντας 3 νίκες ενώ μόνο σε ένα από αυτά δέχθηκε γκολ.

Η Χιμνάσια Λα Πλάτα νίκησε με άνεση εντός την Άρσεναλ με 2-0. Δεύτερη νίκη για την ομάδα του Γκοροσίτο στα 3 τελευταία της, ενώ έχει μια ήττα στα 5 πιο πρόσφατα. Παραμένει στο κόλπο για τον τίτλο. Με under έβγαλε τα 5 τελευταία εκτός έδρας έχοντας 2 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, ενώ τα 4 από αυτά ήταν και no goal.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Δύσκολη αναμέτρηση γι' αυτό και το σετ είναι μοιρασμένο, σχεδόν σε άσο και διπλό. Καλύτερο ποντάρισμα στο 2-3 γκολ.

20/09/2022Liga Profesional Argentina: 1st Phase