Παρασκευή, 23 Σεπτεμβρίου 2022 - 13:16

Το διπλό της Βίλεμ ξεχωρίζει από τις σημερινές αναμετρήσεις της Keuken Kampioen Divisie.

Όλες οι αναμετρήσεις ξεκινούν στις 21:00

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ – ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Ντόρντρεχτ που προηγήθηκε της Χέλμοντ, αλλά στην επανάληψη υπέπεσε στα… συνήθη πλέον αμυντικά μπλακ άουτ, δέχτηκε δύο γκολ σε πέντε λεπτά και επέστρεψε με άδεια χέρια. Παλεύει και σκοράρει στα περισσότερα, αλλά όσο δεν βρίσκει λύσεις στην άμυνα, θα ταλαιπωρείται. Έχει δεχτεί γκολ και στα επτά φετινά ματς.

Σπουδαία εμφάνιση από τη Μάαστριχτ που… σκόρπισε την ομάδα νέων του Αγιαξ φανερώνοντας και πάλι επιθετικές αρετές. Οι Λίμπουρχερς συνέχισαν τις θετικές εμφανίσεις μπροστά στο κοινό τους (3-1-0) και αν αποκτήσουν συνέπεια και στις εξορμήσεις τους, θα μπορούν να ελπίζουν σε ακόμη καλύτερη συνέχεια. Over τα έξι από τα επτά φετινά ματς.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Το σετ υπερτιμά τους γηπεδούχους καθώς η Μάαστριχτ βρίσκεται σε καλό… φεγγάρι παρότι στερείται συνέπειας εκτός έδρας. Δεν.. μπλέκουμε με σημείο, κρατάμε τον συνδυασμό γκολ/γκολ με οver στο 1.85.

ΧΕΡΑΚΛΕΣ – ΧΕΛΜΟΝΤ

Η Χεράκλοες δυσκολεύτηκε για περίπου μια ώρα στην έδρα της Τέλσταρ, αλλά μετά το πρώτο γκολ επέβαλλε τον ρυθμό και επέστρεψε με τους τρεις βαθμούς. Με δύο επιβλητικές νίκες όπου σκόραρε οκτώ φορές άφησε πίσω της την μοναδική έως τώρα ήττα (Αγιαξ Β’) και όπως αναμενόταν πρωταγωνιστεί. Over και τα επτά φετινά ματς.

Η Χέλμοντ αποδοκιμάστηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε ψυχωμένη και κατέκτησε το δεύτερο τρίποντο στα τρία τελευταία ματς και επιτρέπει κάποια αισιοδοξία. Στα 2-3 γκολ κρίθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς,.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Χεράκλες διαθέτει την ποιότητα για μην… λαθέψει σε ματς με ομάδες περιορισμένης δυναμικής όπως η Χέλμοντ. Με νίκη θα «πατήσει» κορυφή και θα την συνδυάσουμε με over (1.90).

ΟΣ – ΒΙΛΕΜ

Η Ος προηγήθηκε στο γειτονικό ντέρμπι μίσους με τη Ντεν Μπος, αλλά η συνέχεια ήταν διαφορετική καθώς μετά την ισοφάριση παραδόθηκε στις ορέξεις των καλύτερων γηπεδούχων. Στα «ρηχά» και φέτος, έχει περιοριστεί σε μόλις δύο νίκες και αυτές μάλιστα κόντρα σε ομάδες νέων.

Αποστολή εξετελέσθη για την Βίλεμ, που πίεσε από τα πρώτα λεπτά αλλά εν τέλει χρειάστηκε ένα τυχερό γκολ για να καταβάλει την αντίσταση της Αλκμααρ Β’. Οι «τρικολόρ» ξεκίνησαν μουδιασμένα την σεζόν αλλά πλέον «τρέχουν» ένα αήττητο πέντε αγωνιστικών και συνεχίζουν την καταδίωξη της κορυφής.

EKTIMHΣΗ: Η Ος κινείται στην μετριότητα και δεν δείχνει ικανή να προβληματίσει ένα εκ των φαβορί για τον τίτλο που σταδιακά βρίσκει τα πατήματα του. Λογικό το διπλό στο 1.70, αγγίζει το 2.00 με over 1,5.

ΦΕΝΛΟ – ΤΕΛΣΤΑΡ

Η Φένλο «πάτησε» στο γρήγορο γκολ, αλλά σπατάλησε ευκαιρίες για να «κλειδώσει» το τρίποντο και στην επανάληψη τα… βρήκε σκούρα από τους πιτσιρικάδες της Αϊντχόφεν. Ανταγωνιστική τηρουμένων των αναλογιών και αν αποκτήσει περισσότερη συνέπεια στην άμυνα, μπορεί να διεκδικήσει και το κάτι παραπάνω. Over τα έξι από τα επτά φετινά ματς.

Η Τέλσταρ κοίταξε στα… μάτια την ισχυρή Χεράκλες, είχε ευκαιρίες για την ισοφάριση, αλλά σε αντεπίθεση δέχτηκε και δεύτερο γκολ και μοιραία το σκορ… ξέφυγε. Με πολλές μεταπτώσεις στην απόδοση της όπως μαρτυρούν και τα αποτελέσματα και ακόμα δεν έχει καταφέρει να επικρατήσει σε δεύτερη σερί αγωνιστική.

EKTIMHΣΗ: Η Φένλο είναι… τσακωμένη με την συνέπεια ενώ και η Τέλσταρ παρουσιάζει μεταπτώσεις στην απόδοση της. Προσπερνάμε σημείο και συνδυάζουμε το over με γκο/γκολ (1.90).