Λιγκ2: Ανώτερη η Μάνσφιλντ

Παρασκευή, 30 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:30

Νίκη που θα την κρατήσει ψηλά θέλει η ομάδα του Νάιτζελ Κλαφ με την ουραγό Χάρτλπουλ στο εναρκτήριο ματς της 11ης αγωνιστικής.

21:45

Μάνσφιλντ

Η Μάνσφιλντ πέρασε από το Κρου (1-2) με ανατροπή στα τελευταία λεπτά και διατηρείται στις θέσεις πλέι οφ. Αν και είχε σαφή υπεροχή βρέθηκε κόντρα στη ροή να κυνηγάει στο σκορ, έστω και καθυστερημένα βρήκε τις λύσεις.
Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες στο αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών, ενώ τα 6/9 πιο πρόσφατα σε πρωτάθλημα και Λιγκ Τρόφι (όπου ηττήθηκε 2-0 στο Γκρίμσμπι) ήταν συνδυασμός γκολ-γκολ και over.

Nοκ άουτ οι Μπόατενγκ (μέσος)-Οουτς (φορ, 1 γκολ).

Χάρτλπουλ

Η Χάρτλπουλ παραχώρησε “λευκή” ισοπαλία στην Τζίλιγχαμ, μένοντας χωρίς νίκη και στην τελευταία θέση της κατάταξης. Στο ντεμπούτο του νέου τεχνικού Κιθ Κερλ είχε ξεκάθαρη υπεροχή, όχι όμως και καθαρό μυαλό στα τελειώματα αρκούμενη σε ένα βαθμό ενώ κάλλιστα μπορούσε να φτάσει στην μόλις δεύτερη νίκη στα 22 τελευταία επίσημα (1-9-12)!

Αμφίβολοι οι Ογκλ (αμυντικός), Φέδερστοουν (μέσος) και Κάρβερ (φορ), εκτός πλάνων ο νεοφερμένος επιθετικός Μαγκουάιρ (από Λίνκολν).