Παρασκευή, 30 Σεπτεμβρίου 2022 - 01:04

Με το Ααλμποργκ-Οντένσε αρχίζει η 11η αγωνιστική της Superligaen.

20:00

Άαλμποργκ

Η Ααλμποργκ ηττήθηκε 3-1 στο Ααρχους, όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο 45λεπτο. Αυτό ήταν το πρώτο ματς με τον Σουηδό Ερικ Χάμρεν στον πάγκο, πήρε την θέση του Λαρς Φρίις στις 15 Σεπτεμβρίου και απέναντι στην Οντένσε επιδιώκει την πρώτη της νίκη. Οαση ο Βραζιλιάνος επιθετικός Αλαν Σόουζα με 4 γκολ.

Μετρά 2 σερί Goal-goal. Πέρσι νίκησε και τα δύο παιχνίδια της με Οντένσε. Εκτός μάχης ο σέντερ φορ Κάσπερ Χογκ.

Οντένσε

Η Οντένσε νίκησε 2-0 εκτός έδρας την Λίνγκμπι στο τελευταίο ματς πριν την διακοπή, η οποία ήρθε σε μια στιγμή που η ομάδα ήταν σε μεγάλη άνοδο. Εχει σημειώσει τέσσερις νίκες και μία ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια της και βρίσκεται σε ανοδική πορεία. Τα τρία από τα τελευταία τέσσερα ματς τελείωσαν με το ίδιο σκορ, 2-1.

Στα τελευταία 4 ματς με την Ααλμποργκ έχει τρεις ήττες και μία ισοπαλία. Διαθέτει καλό ρόστερ με πρωταγωνιστές τους Καντρίι (4 γκολ), Φροκάιερ Γένσεν (3 γκολ) και Τζεμπάλι (2 γκολ).

2.22 3.35 3 1.97 1.77 1.35 3 1.64 2.12 1.35 1.28 1.62
Άαλμποργκ - Οντένσε / Εκτίμηση

Σε σχετικά καλή κατάσταση οι φιλοξενούμενοι, ενώ η Ααλμποργκ όχι γι’ αυτό και ψηλά ο άσος (2,12). Αρκετά εώς πολύ πιθανό γκολ-γκολ (1,65), δευτερευόντως με over (2,05).

30/09/2022Superliga: Regular Season