Α’ Ιταλίας: Φιορεντίνα – Λάτσιο, «παιχνίδι» στα γκολ!

Δευτέρα, 10 Οκτωβρίου 2022 - 10:43

Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης και βρίσκουμε λύση σε ποντάρισμα τερμάτων.

21:45, Cosmote Sport 3 HD

Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα δεν μπορούσε να διασπάσει την οργανωμένη άμυνα της Αταλάντα και από τη στιγμή που και η ίδια είχε καλή παρουσία στα μετόπισθεν, ήταν προφανές ότι το ματς ήταν για... μισό γκολ. Το δέχθηκε, γλίτωσε το 2-0 στο 67', εύλογα έμεινε με άδεια χέρια. Δεύτερη αποτυχία στα τελευταία τρία, προβληματική η συγκομιδή της και προκύπτει πίεση βάσει στόχων. Την Πέμπτη επικράτησε άνετα της Χαρτς για το Κόνφερενς Λιγκ, ακολουθεί νέο ματς με τους Σκωτσέζους.
Επιστροφές
Διαθέσιμοι οι Ντοντό (α. 5/0), Μιλένκοβιτς (α. 4/0), Γκονσάλες (μ.-ε. 3/1), δεν υπολογίζεται και πάλι ο Σοτίλ (μ.-ε. 7/0), μακροχρόνια απουσιάζει ο ηγετικός Καστροβίλι (μ.).

Πιθανή σύνθεση: Τερατσιάνο – Βενούτι, Μιλένκοβιτς, Μαρτίνες Κουάρτα, Μπιράγκι – Μποναβεντούρα, Άμπραμπατ, Μαντράγκορα – Ικονέ, Γιόβιτς, Κουαμέ

Λάτσιο

Η Λάτσιο έχασε πέναλτι στο 3', αλλά δεν πτοήθηκε, έβαλε τη Σπέτσια στην περιοχή της και έφτασε στη δίκαιη και εύκολη νίκη. Τρεις σερί νίκες με μηδέν πίσω για πρώτη φορά μετά το 2015, οι δυνατότητες δεν λείπουν και αφήνει υποσχέσεις. Το αρνητικό είναι ότι το ρόστερ στερείται σημαντικού βάθους. Το απέδειξε την Πέμπτη όπου έμεινε στο 0-0 με την Στουρμ Γκρατς για το Γιουρόπα Λιγκ, ακολουθεί η ρεβάνς με τους Αυστριακούς σε έναν αμφίρροπο όμιλο όπου και οι τέσσερις ομάδες έχουν από τέσσερις βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές.
Αμφίβολος ο Ρομανιόλι
Ο βασικός στόπερ Ρομανιόλι έχασε τις τελευταίες προπονήσεις και δίνεται αμφίβολος, δεν υπολογίζεται όπως και στα τελευταία ματς ο αναπληρωματικός στόπερ Καζάλε (α. 2/0).

Πιθανή σύνθεση: Προβεντέλ – Λάτζαρι, Πάτρικ, Ρομανιόλι, Μάρουσιτς – Μιλίνκοβιτς, Κατάλντι, Βεσίνο – Φελίπε Άντερσον, Ιμόμπιλε, Τζακάνι

2.37 3.45 2.85 2.05 1.74 1.38 2.95 1.6 2.18 1.41 1.28 1.61
Φιορεντίνα - Λάτσιο / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες. Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες του ματς και το λογικό γκολ/γκολ προσφέρεται σε «διαβασμένη» τιμή (1.65). Θα περιμένουμε το live….