Α’ Σουηδίας: Κρύβει παγίδες για την Ελφσμποργκ

Παρασκευή, 14 Οκτωβρίου 2022 - 01:57

Με το Ελφσμποργκ-Ντέγκερφορς αρχίζει η 26η αγωνιστική της Allsvenskan

20:00

Έλφσμποργκ

Η Ελφσμποργκ έχασε 0-2 από την Κάλμαρ, με δύο γκολ που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Ελαβε τέλος το νικηφόρο σερί των τεσσάρων αγώνων και έχασε σημαντικό έδαφος από τις θέσεις της Ευρώπης. Εντός έδρας, έχει μόνο μία ήττα σε έντεκα αγώνες στο πρωτάθλημα. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει No Goal. Εκτός είναι οι επιθετικοί Μπέρνχαρντσον (22/4, 15 αλλ.) και Φρικ (21/2).

Ντέγκερφορς

Η Ντέγκερφορς, έπειτα από ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι με λίγες φάσεις παραχώρησε “λευκή” ισοπαλία στη Σίριους. Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην εντός έδρας νίκη κόντρα στην Τζουργκάρντεν (3-0). Τουλάχιστον, έμεινε αήττητη σε 7ο διαδοχικό ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ έχει υποστεί μόνο μία ήττα σε εννέα αγώνες. Εξακολουθεί ωστόσο να βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη και είναι σε πίεση. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία ματς έχουν έρθει Under.

1.45 4.75 5.5 2.95 1.37 1.78 1.95 1.5 2.4 1.12 1.15 2.67
Έλφσμποργκ - Ντέγκερφορς / Εκτίμηση

Με απουσίες στην επίθεση η Ελφσμποργκ, πιθανόν να αντιμετωπίσει προβλήματα κόντρα στην Ντέγκερφορς που αποδεικνύεται πολύ σκληρό καρύδι. Καμία αξία στον άσο του 1.40, κάποιοι τολμηροί θα τον κοντράρουν.