Super League: ΑΕΚ-Ατρόμητος, για τη δεύτερη νίκη εντός!

Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2022 - 00:07

Η ΑΕΚ θα δώσει το δεύτερο παιχνίδι της εντός έδρας, και θέλει να το συνδυάσει με νίκη φυσικά.

ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έκανε την καλύτερη εμφάνιση της σεζόν στο Χαριλάου. Κέρδισε με 2-0, θα μπορούσε και διπλάσιο σκορ σε μια ολοκληρωτική εμφάνιση, αλλά έδειξε επιπολαιότητα και βιασύνη στη τελική φάση. Σημασία έχει το διπλό και οι 3 βαθμοί μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Και φυσικά η πολύ καλή εικόνα που έδειξε, που σύμφωνα με το προπονητή έχει και άλλα περιθώρια βελτίωσης. Απέναντι στον Ατρόμητο θέλει να πάρει ακόμη μια νίκη, και να πλησιάσει και άλλο τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Αγωνιστικά νέα

Νοκ άουτ ο γκολκίπερ Στάνκοβιτς και ο σέντερ φορ Φαν Φέερτ. Αμφίβολοι οι χαφ Άμραμπατ, Μάνταλος.

Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος είχε στοχεύσει το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα και το πήρε χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Ισλανδού στράικερ Κιάρτανσον. Αν και βρέθηκε να χάνει, τελικά τα κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού. Το τελικό σκορ έγραψε 2-1. Η ομάδα από το Περιστέρι δημιουργεί και σκοράρει με άνεση, αλλά έχει θέματα στα μετόπισθεν, όπου επίσης δέχεται εύκολα τέρματα.

Ο Ουαλός κόουτς Κρις Κόλμαν υπολογίζει σε όλους τους βασικούς παίκτες και δεν σκοπεύει να αλλάξει την πετυχημένη ενδεκάδα.

1.3 5.5 8.75 2.1 1.71 1.38 2.95 2.08 1.67 1.05 1.18 3.4
ΑΕΚ - Ατρόμητος / Εκτίμηση

Φυσικά και είναι πολύ χαμηλά ο άσος, για αυτό δεν έχει καμία αξία. Ο άσος από ημίχρονο μας ανεβάζει λιγάκι.