Α’ Αγγλίας: Τσάρλτον-Πόρτσμουθ, «λύση» στα γκολ!

Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2022 - 11:32

Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης που ολοκληρώνει την αγωνιστική και προσπερνάμε σημείο, επιλέγοντας ποντάρισμα τερμάτων.

22:00, Cosmote Sport 7

Τσάρλτον

Η Τσάρλτον ήταν εξαιρετική με την Εξετερ (2-0 στο 27’), δεν… πτοήθηκε από την μείωση του σκορ, το 3-1 ήρθε σε κομβικό σημείο και επί της ουσίας σφράγισε τη νίκη της. Επιτέλους νίκη για τους «άντικς», έπειτα από οκτώ διαδοχικούς αγώνες πρωταθλήματος (0-6-2), το συγκεκριμένο αποτέλεσμα είχε περισσότερη ανάγκη ο τεχνικός Μπεν Γκάρνερ, προκειμένου να νιώσει πιο άνετα. Αξιόπιστη εντός έδρας, διαθέτει ποιότητα στο ρόστερ ώστε να διεκδικήσει και κάτι περισσότερο πέραν της άνετης παραμονής.

Χωρίς τον πρώτο σκόρερ
Τέθηκε εκτός μάχης ο βασικός επιθετικός και πρώτος σκόρερ Λάιμπερν (ε. 13/4), κοντά στην επιστροφή του ο χρήσιμος αμυντικός Λαβέλ.

Πόρτσμουθ

Η Πόρτσμουθ έκανε ιδανικό ξεκίνημα απέναντι στη Φλίτγουντ, βρήκε το γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά μία αμυντική αδράνεια έφερε την άμεση ισοφάριση. Έκτοτε είχε τον έλεγχο και άσκησε πίεση στον αντίπαλό της, αλλά βρήκε απέναντί της μία καλά «στημένη» άμυνα και αρκέστηκε στην ισοπαλία. Τρίτο σερί ματς δίχως νίκη (0-2-1), αν και στα προηγούμενα δύο αντιμετώπισε το δίδυμο της κορυφής, δεν προκύπτει ιδιαίτερη γκρίνια.

Χωρίς Τόμσον
Δεν προλαβαίνει ο χρήσιμος Τόμπσον (μ. 5/0), αμφίβολοι δίνονται οι ενιοτε βασικοί Ράφερτι (α. 7/0) και Λόουερι (μ. 7/0).

2.72 3.15 2.52 1.82 1.91 1.32 3.15 1.68 2.05 1.5 1.3 1.42
Τσάρλτον - Πόρτσμουθ / Εκτίμηση

Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης. Ματς «ανοιχτό» σε όλα τα αποτελέσματα και δεν θα «μπλέξουμε» με σημείο, κρατώντας το γκολ/γκολ που προσφέρεται πάντως στο «διαβασμένο» 1.75.

17/10/2022League One: Regular Season