Λιγκ1: Θα αντιδράσει η Ιπσουιτς;

Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2022 - 00:43

Με την αναμέτρηση Ιπσουϊτς-Ντέρμπι αρχίζει η 15η αγωνιστική της τρίτης κατηγορίας της Αγγλίας.

Ίπσουιτς

Η Ιπσουιτς είχε πάνω από 30 τελικές στο εντός έδρας ματς με τη Λίνκολν, σημάδεψε το δοκάρι, αλλά έμεινε με άδεια χέρια, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει ενώ δέχθηκε γκολ και γλίτωσε από το δοκάρι στις δύο απειλές του αντιπάλου (0-1). Παραμένει στην πρώτη δυάδα αλλά δεν έχει την πολυτέλεια να χάνει ματς ανάλογης δυσκολίας.

Tερματίστηκε το σερί των τριών νικών, ενώ μεσοβδόμαδα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κέμπριτζ για το Λιγκ Τρόφι, ωστόσο συνεχίζει στα νοκ άουτ ματς. Εκτός οι Λι (α. 7/0), Μπέρτζες (α. 5/0), Αλούκο (μ-ε. 6/0).

Ντέρμπι

Η Ντέρμπι μπήκε δυνατά στην έδρα της Ακρινγκτον και από τη στιγμή που σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, δεν είχε πρόβλημα για τη νίκη, στο φινάλε μάλιστα έδωσε και διαστάσεις στο σκορ (0-3). Τρίτη επιτυχία στο τελευταίο καρέ αναμετρήσεων για τα «κριάρια», δεν χάνουν την επαφή με την πρώτη εξάδα, στοχεύουν στα πλέι οφ.

Εχασε 3-1 εντός από τους Νέους της Μάντσεστερ Σίτι και αποκλείστηκε από το Λιγκ Τρόφι, ουδείς.. καίγεται. Τιμωρημένος είναι ο σημαντικό Κόλινς (ε. 11/4).

1.67 3.75 4.5 1.88 1.85 1.31 3.25 1.78 1.92 1.19 1.25 2.05
Ίπσουιτς - Ντέρμπι / Εκτίμηση

Η Ιπσουϊτς είναι στα φαβορί για την άνοδο στην Τσάμπιονσιπ, όμως δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Και η Ντέρμπι είναι βεβαίως από τα δυνατά ονόματα της κατηγορίας και θα ψάξει αποτέλεσμα. Με το γκολ-γκολ θα πάμε (1.91).