Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2022 - 01:21

Η Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Αζαξιό ετοιμάζεται να πανηγυρίσει μία ακόμη νίκη.

22.00 Novasports 2

Αζαξιό

Η Αζαξιό έχασε πέναλτι στο 37' στο ματς με την Τρουά, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά έφτασε τελικά στην ισοφάριση (1-1). Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στη μεγάλη νίκη (2-1) κόντρα στη Μαρσέιγ, τουλάχιστον έμεινε αήττητη σε 2ο διαδοχικό ματς, ενώ έχει υποστεί μόνο μία ήττα σε τέσσερις αγώνες.

Τρεις απόντες

Δεν υπολογίζονται o αμυντικός Μαγιεμπό (3/0), ο μέσος Λάτσι (7/0) και ο επιθετικός Τουζγκάρ (5/0).

Πιθανή ενδεκάδα: Λερουά, Γιουσούφ, Γκονζάλες, Αβινέλ, Κονέ, Νουρί, Μαρτσέτι, Κουταντόρ, Σπαντανουντά, Ελ Ιντρισί, Μουσιτί-Οκό

Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στο κλασικό ντέρμπι με τη Μαρσέιγ, αλλά επικράτησε 1-0 με το γκολ του Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ από το 72' έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα. Την ερχόμενη Τρίτη θα υποδεχθεί τη Μακάμπι Χάιφα στο Τσάμπιονς Λιγκ.