Α’ Βελγίου: Σερκλ Μπριζ – Σαρλερουά, “παίρνει” παιχνίδι ο άσος!

Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2022 - 10:28

Βίοι αντίθετοι για τις δύο ομάδες και η νίη των γηπεδούχων έχει “μαζέψει” αρκετά πονταρίσματα στην στοιχηματική αγορά.

21:45, Novasports News HD

Σερκλ Μπριζ

Η Σαρλερουά «πάτησε» στο πρώτο ημίχρονο όπου σκόραρε και παρότι στην επανάληψη πέρασε αρκετές δύσκολες στιγμές κατάφερε να επιστρέψει με τους τρεις βαθμούς από το Σερένγκ. Εμφανώς βελτιωμένη μετά την αλλαγή τεχνικού και με τον Μούσλιτς στον πάγκο, μετρά τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία ματς έχοντας ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις. Γκολ/γκολ με over τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς,
Συν και πλην
Προέκυψαν προβλήματα απο το τελευταίο ματς καθώς τραυματίστηκαν και δεν υπολογίζονται οι μπακ Χεϊτόρ και Ντεκοστέρ, επιστρέφει αντιθέτως ο συνήθως βασικός στόπερ Μαρσελέν. Γνωστές και μακροχρόνιες οι λοιπές απουσίες της.

Πιθανή σύνθεση: Μαγέτσκι – Πόποβιτς, Μαρσελέν, Ντάλαντ – Σόμερς, Λόπες, Βανχούτε, Ντέμαν – Χότιτς, Ουεντά – Ντένκεϊ

Σαρλερουά

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Σαρλερουά, που παρότι προηγήθηκε 2-0, στην επανάληψη έχασε μέτρα, έπαιξε με τον χρόνο και μοιραία περιορίστηκε στην ισοπαλία με την Κορτράικ. Η ισοπαλία πιστοποίησε το ντεφορμάρισμα της, μετρά μόλις ένα τρίποντο στα έξι τελευταία ματς και οι φίλαθλοι… κράζουν την ιδιοκτησία για την αρνητική εικόνα. Γκολ/γκολ με over τα επτά από τα εννέα τελευταία ματς.
Επιστροφές
Ο βασικός μέσος Ιλαϊμαχαρίτρα συμπλήρωσε κάρτες, αλλά αντιθέτως εξέτισε ο βασικός μέσος Ζοργκάν, επιστρέφει ο βασικός τερμ. Κοφί, διαθέσιμος και ο βασικός εξτρέμ Ενκουμπά.

Πιθανή σύνθεση: Πατρόν – Μπεσίλ, Ανδρέου, Μπάγκερ – Ενκουμπά, Μοριόκα, Ζοργκάν, Καγέμπε – Χοσεϊνζαντέχ, Χέιμανς – Μπενζά

1.81 3.6 3.95 2 1.75 1.38 2.87 1.62 2.15 1.24 1.25 1.85
Σερκλ Μπριζ - Σαρλερουά / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που ξεκίνησαν με υψηλούς στόχους την σεζόν και δεν πείθουν. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται πάντως σε εμφανώς καλυτερη κατάσταση και ο άσος στο 2.10 κρίνεται αποδεκτός.

21/10/2022First Division A: Regular Season