Super League: Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα, μπορεί ο ΠΑΣ να πάρει κάτι!

Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2022 - 12:10

Ο Ιωνικός ψάχνει τη πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα ακόμα, και σήμερα απέναντι στον ΠΑΣ θα κάνει τα πάντα για να τη πετύχει.

Ιωνικός

Ο αποκλεισμός από τον Βόλο ήρθε πολύ φυσιολογικά για το κύπελλο. Το μόνο που ίσως πόνεσε ήταν η βαριά ήττα με 4-0. Εξάλλου έχει περισσότερα προβλήματα να κοιτάξει από την πρόκριση στο κύπελλο. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε για το πρωτάθλημα, έπαιξε με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Εκεί πήγε προηγούμενος με σκορ 0-1 στο ημίχρονο. Είχε καλή παρουσία, έχοντας κάνει μάλιστα και 4 τελικές στην εστία. Στο δεύτερο μέρος όμως όλα ήρθαν τούμπα, και έχασε μέσα σε 9 λεπτά το προβάδισμά του. Από εκεί και πέρα δεν κατάφερε να αντιδράσει και έτσι υπέστη τη φυσιολογική ήττα με 2-1. Δεν έχει κερδίσει ακόμα στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας. Αν δεν βρει γρήγορα αντίδραση, θα χάσει το τρένο της κατηγορίας.

ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ αποκλείστηκε φυσιολογικά από το κύπελλο, αφού δεν είχε πολλά περιθώρια αντίδρασης απέναντι στην ΑΕΚ. Αυτό που πόνεσε περισσότερο την ομάδα της Ηπείρου, ήταν η ισοφάριση από τον ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Τι και αν προηγήθηκε δις, ο ΟΦΗ βρήκε τις απαντήσεις και τελικά μοιράστηκαν από ένα βαθμό οι δύο ομάδες. Ο ΠΑΣ έχει αγωνιστικό πλάνο, προσπαθεί να παίξει ένα καινούργιο ποδόσφαιρο με νέα φιλοσοφία, αλλά δεν τον βοηθάει και η τύχη. Σίγουρα θα μπορούσε να έχει μαζέψει περισσότερους βαθμούς αν ήταν και αυτός ο παράγοντας υπέρ του. Αν του δοθεί λίγος χρόνος ακόμα, ίσως καταφέρει να δείξει αυτό που θέλει. Ο Στάικος έχει την στήριξη της διοίκησης, παρόλο που ο κόσμος αρχίζει να γκρινιάζει.