Τσάμπιονσιπ: Μπέρμιγχαμ – ΚΠΡ, λύση στα γκολ!

Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2022 - 11:38

Η ανταγωνιστική εντός έδρας Μπέρμιγχαμ υποδέχεται την φιλόδοξη ομάδα του Μάικλ Μπιλ σε μια αναμέτρηση που… υπόσχεται γκολ εκατέρωθεν.

22:00, Cosmote Sport 3 HD

Μπέρμιγχαμ Σίτι

Η Μπέρμιγχαμ πάλεψε στο Μπλάκμπερν αλλά έμεινε με τις εντυπώσεις για μια ακόμη φορά στην έδρα της Μπλακμπερν. Δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (είχε δοκάρι στο 1-0), μείωσε αργά (80’) και μοιραία δεν απέφυγε την πρώτη ήττα της μετά από τρεις αγωνιστικές. Αδικείται βάσει κατάταξης, παρότι εντός έδρας τρέχει το καλύτερο σερί της από τον Απρίλιο του 2021. Δυσκολεύεται απέναντι στην ΚΠΡ, την οποία έχει κερδίσει μόνο δύο φορές στα τελευταία 13 ματς πρωταθλήματος ανεξαρτήτως έδρας.

Με Φρεντ
Η επιστροφή του βασικού μπακ Φρεντ το μοναδικό καλό νέο, δεν υπολογίζονται και πάλι οι Ρόμπερτς (α), Πλασέτα (ε) και οι μέσοι Γκάρντνερ, Γκόρντον.

ΚΠΡ

Η ΚΠΡ μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της, αλλά επικράτησε της Γουίγκαν, πήρε δεύτερη σερί νίκη με Γουίγκαν και είναι δεύτερη με πέντε τρίποντα σε έξι ματς και μία ήττα σε οκτώ. Η ομάδα του Μάικλ Μπιλ (είπε «όχι» σε πρόταση της Γουλβς), τις δύο προηγούμενες φορές που είχε 30 πόντους μετά από τις πρώτες 16 αγωνιστικές, πήρε την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Εκτός έδρας έχει μείνει χωρίς γκολ μόνο σε δύο αγώνες φέτος, ενώ έχει ένα Χ σε δέκα ταξίδια.

Ενισχυμένη
Διαθέσιμος ο βασικός εξτρέμ και πρώτος σκόρερ Γουίλοκ, κοντά στην επιστροφή του και ο χρήσιμος Ρόμπερτς (μ-ε.). Δεν υπολογίζεται και πάλι ο βασικός στόπερ Νταν, αμφίβολος ο βασικός μέσος Γιόχανσον.

2.42 3.2 2.87 1.72 2.08 1.25 3.8 1.8 1.9 1.41 1.32 1.55
Μπέρμιγχαμ Σίτι - ΚΠΡ / Εκτίμηση

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση καθώς η Μπέρμιγχαμ ειναι καλύτερη απο ότι δείχνει η θέση της, ενώ η ΚΠΡ παρουσιάζεται και φέτος αξιόπιστη. Το σετ μάλλον αδικεί τους φιλοξενούμενους, αποφεύγουμε τα ρίσκα και επιλέγουμε το αμφίτερμα που προσφέρεται στο λογικό 1.80.