Α’ Τουρκίας: Καραγκουμρούκ – Γαλατασαράι, υπόσχονται γκολ!

Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2022 - 11:56

“Ανοιχτό” σε όλα τα αποτελέσματα φαντάζει το τοπικό ντέρμπι και θα “προσπεράσουμε” σημείο και ακολουθώντας τους αριθμούς, ποντάρουμε σε επιλογή τερμάτων.

Καραγκιουμρούκ

Η Καραγκουμρούκ βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ από τα αποδυτήρια κόντρα στην νεοφώτιστη Ουμρανιγεσπόρ αλλά στη συνέχεια κυριάρχησε και έφθασε δίκαια στο τελικό 3-1 με το επιθετικό δίδυμο των Μπορίνι και Ντιάν να κάνει την υπέρ της διαφορά. Αυτή ήταν η 2η σερί νίκη για την ομάδα του Αντρέα Πίρλο που σταδιακά βρίσκει ρυθμό και αν βελτιωθεί στην άμυνα θα μπορέσει να διεκδικήσει και το κάτι παραπάνω. Μετρά 4 σερί Over τα 3 με Goal-goal.

Χωρίς Οζντόεφ
Τιμωρημένος ο μέσος Οζντόεφ, αμφίβολοι δίνονται οι μέσοι Ρίτσι, Σουκούροφ. Δεν υπολογίζεται και πάλι ο μέσοςΤατλί, εκτός και οι επιθετικοί Κόλεϊ, Καπατσάκ και Κόλι Καζίμ Ρίτσαρντς.

Πιθανή σύνθεση: Βιβιάνο – Μπιράσκι, Κόλκερ, Ντρέσεβιτς, Ερκίν – Ντουρμάζ, Λόρενς, Αντνάν – Κουασί, Μπορίνι, Φρέι

Γαλατασαράι

Η Γαλατασαράι προηγήθηκε 2-0 της Αλάνασπορ στο πρώτο 20λεπτο αλλά στο 32΄ αποβλήθηκε ο αμυντικός Μποέ και οι ισορροπίες άλλαξαν. Η Αλλάνιασπορ στο δεύτερο 45λεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και μάλιστα το δεύτερο γκολ το πέτυχε στις καθυστερήσεις. Η Γαλατασαράι μάλιστα τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες αφού στο φινάλε αποβλήθηκε και ο αμυντικός Μπαρντακτσί. Η ομάδα του Οκάν Μπορούκ συμπλήρωσε τρία ματς χωρίς νίκη με μία ήττα και δύο ισοπαλίες και ξέπεσε στην 8η θέση και η νευρικότητα επέστρεψε στις τάξεις της. Τα 5 από τα 6 τελευταία της ματς είναι Over και goal-goal!

Με απουσίες
Δεν υπολογίζονται οι τιμωρημένοι Μπουι και Μπαρντακσί (βασικοί αμυντικοί), ενώ τέθηκε εκτός και ο βασικός μπακ Καρατάς. Τελευταίο πρόβλημα και ο αναπληρωματικός μεσοεπιθετικός Ντεμίρ.

Πιθανή σύνθεση: Μουσλέρα – Ντιπουά, Νέλσον, Μπαϊράμ, Βαν Αανχολτ – Τορέιρα, Ολιβέιρα – Ακτούρκογλου, Μέρτενς, Ακγκούν – Ικάρντι

4 3.75 1.77 2.32 1.55 1.54 2.37 1.52 2.35 1.98 1.23 1.23
Καραγκιουμρούκ - Γαλατασαράι / Εκτίμηση

Βίοι αντίθετοι για τις δύο ομάδες στα τελευταία ματς ενώ η πιο ποιοτική Γαλατασαράι αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα απουσιών στην άμυνα. Δεν θα… μπλέξουμε με σημείο, ακολουθούμε τους αριθμούς και επιλέγουμε over που προσφέρεται πάντως σε “διαβασμένη” τιμή (1.65).