Α’ Κύπρου: Πήρε φόρα η ΑΕ Λεμεσού

Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2022 - 12:36

Σε εκ διαμέτρου αντίθετη φόρμα βρίσκονται Ακρίτας Χλώρακας και ΑΕ Λεμεσού που αναμετρώνται στο εναρκτήριο ματς της 9ης αγωνιστικής.

19:00

Ακρίτας Χλώρακας

Ο Ακρίτας έδωσε την μάχη και στη στοχευμένη αναμέτρηση με την Καρμιώτισσα δίχως να πάρει και πάλι θετικό αποτέλεσμα (1-0). Μονίμως στις λεπτομέρειες και στο γκολ μένει με άδεια χέρια η ομάδα από τον Χλώρακα που συμπλήρωσε τέσσερις σερί ήττες και μάζεψε μόνο έναν πόντο στα επτά πιο πρόσφατα ματς.

Επισφαλής η θέση του Ισπανού κόουτς Νταβίντ Μπαντία, παίζει το κεφάλι του στο παιχνίδι με την ΑΕΛ. Κάκιστη η επίδοση στο σκοράρισμα, μόνο ένα γκολ στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς.

ΑΕΛ Λεμεσού

Η ΑΕΛ πήρε για τα καλά φόρα και καλύπτει το χαμένο έδαφος σε σχέση με το μουδιασμένο ξεκίνημα στη σεζόν. Η ομάδα από την Λεμεσό μετρά τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, ενώ προχωρά και στο κύπελλο. Δύσκολη η επικράτηση κόντρα στην ποιοτική Νέα Σαλαμίνα, όπου και πάλι οι γαλαζοκίτρινοι στηρίχθηκαν στην αξιόπιστη άμυνα. Μόνο ένα γκολ παθητικό στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Ο Σκοπιανός κόουτς Τσέντομιρ Γιαμνέφσκι που πιστώνεται την αναγέννηση της ΑΕΛ, δεν θα αλλάξει την πετυχημένη ενδεκάδα.

3.75 2.95 1.98 1.48 2.4 1.15 4.5 2.07 1.62 1.28 1.2
Ακρίτας Χλώρακας - ΑΕΛ Λεμεσού / Εκτίμηση

Η πιο αδύναμη ομάδα είναι εμφανώς ο Ακρίτας Χλωράκας και η έκβαση εξαρτάται αποκλειστικά από τους ανεβασμένους φιλοξενούμενους, που αναμένεται να φτάσουν στην τέταρτη διαδοχική νίκη (1,98).

28/10/20221. Division: Regular Season