Α’ Ολλανδίας: Καμπούρ – Ναϊμέγκεν, λύση στα γκολ!

Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2022 - 11:27

Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης και μας στρέφει σε ποντάρισμα τερμάτων.

Καμπούρ

Η Καμπούρ δεν αγωνίστηκε την τελευταία αγωνιστική καθώς η αναμέτρηση με την Φέγενορντ «μετακινήθηκε» για την επόμενη Πέμπτη (10/11). Είχε προηγηθεί η ήττα με γκολ πέναλτι στο 97’ απο την Τβέντε στο πρώτο ματς μετά την απρόσμενη αποχώρηση για λόγους υγείας του τεχνικού ντε Γιονχ. Στην διακοπή του πρωταθλήματος θα ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του που θα έχει μάλλον αρκετή δουλειά καθώς με μόλις μια νίκη στα οκτώ τελευταία ματς παραμένει εγκλωβισμένη στην επικίνδυνη ζώνη. Δεδομένες οι επιθετικές αδυναμίες της, δεν έχει σκοράρει στα πέντε απο τα έξι φετινά εντός έδρας ματς!
Τα… γνωστά
Τουλάχιστον δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήμαστα, δεν υπολογίζονται και πάλι οι χρήσιμοι Μαλούν (μ.), τερ Χέιντε (μ.), διαθέσιμος μετά απο καιρό ο μπακ Σιλά.

Πιθανή σύνθεση: Φιρχίνια – Σχμιντ, Μπέρχσμα, Τολ, Μπανγκουρά – Χούντεμεϊκερς, Φαν Κάαμ, Παουλίσεν – Μπρέι, Ουλντρίκις, Φαν ντερ Βάτερ

Ναϊμέγκεν

Λίγα πράγματα και πάλι από τη Ναϊμέγκεν που από νωρίς κλείστηκε στο… καβούκι της και δεν κατάφερε να αμφισβητήσει την ανωτερότητα της Αϊντχόφεν. Αδυνατεί να βρει λύσεις, συμπλήρωσε δέκα αγωνιστικές χωρίς νίκη κατρακυλώντας βαθμολογικά έχοντας επικρατήσει μόνο στο Κύπελλο στους τελευταίους περίπου τρεις μήνες και η πίεση προς τον τεχνικό Μέιερ κρίνεται δεδομένη! Under τα οκτώ από τα δέκα τελευταία ματς.

“Ψάχνει” λύσεις
Δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα, ο τεχνικός Μέιερ αναμένεται να επαναφέρει το 4-3-3 αντί του σχηματισμού με τρία στόπερ που επέλεξε στο τελευταίο ματς με την Αϊντχόφεν.

Πιθανή σύνθεση: Σίλεσεν – Φαν Ρόι, Σάντλερ, Μάρκεθ, Ελ Καρουανί – Σένε, Πρέπερ, Τανάν – Ταβσάν, Ντιματά, Μάτσον

2.4 3.3 2.75 1.85 1.88 1.31 3.25 1.68 2.05 1.42 1.28 1.54
Καμπούρ - Ναϊμέγκεν / Εκτίμηση

Απο τα δύσκολα ματς της αγωνιστικής καθώς και οι δύο ομάδες δεν διάγουν τις καλύτερες ημέρες της σεζόν, ενώ προβληματίζουν επιθετικά. Το μοιρασμένο σετ μαρτυρά τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης και επιλέγουμε τα 2-3 γκολ (1.95), σε “χαμηλό” πάντως ποντάρισμα.