Τσάμπιονσιπ: Ρέντινγκ – Πρέστον, “μάχη” υπομονής!

Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2022 - 12:06

“Ανοιχτό” σε όλα τα αποτελέσματα φαντάζει το ματς στο Select Car Leasing Stadium και δοκιμάζουμε την τύχη μας σε ποντάρισμα του πρώτου 45λεπτου.

22:00, Cosmote Sport 3 HD

Ρέντινγκ

Η Ρέντινγκ απέφυγε τα ρίσκα στο Λούτον, επέστρεψε με τον βαθμό αλλά επιθετικά δεν έδειξε ικανή για το κάτι παραπάνω. Έχει χάσει τον ενθουσιασμό των πρώτων εβδομάδων, μετρά μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία και μοιραία απομακρύνθηκε απο την πρώτη εξάδα. Η ομάδα του Πολ Ινς είναι πάντως εμφανώς πιο ανταγωνιστική στο γήπεδό της όπου έχει πετύχει τις έξι από τις οκτώ φετινές νίκες της. Έχει χάσει μόλις δύο από τα τελευταία 22 εντός από Πρέστον.

Με απουσίες
Αρκετά και πάλι τα προβλήματα για τον Ινς, καθώς στο τελευταίο τραυματίστηκε και δίνεται αμφίβολος ο αμ. Χολμς, ενώ δεν υπολογίζονται και πάλι οι αμυντικοί Μαρ, Νταν, Μουρ, Χάτσινσον, ΜακΙντάιρ και οι μέσοι Τέτεκ, Αζίζ. Μοναδικό καλό νέο η επιστροφή του μέσου Λουμ.

Πρέστον

Αποστολή εξετελέσθη για την Πρέστον που μπορεί να μην εντυπωσίασε αλλά έκαμψε την αντίσταση της Σουόνσι και με το δεύτερο κολλητό τρίποντο επέστρεψε σε απόσταση βολής από την εξάδα. Η ομάδα του Μπράιαν Λόου εξακολουθεί να έχει ταυτόχρονα την καλύτερη άμυνα και τη χειρότερη επίθεση, ενώ δεν έχει ισοπαλία οκτώ αγωνιστικές. Όλες οι φετινές της νίκες είναι με ένα γκολ διαφορά, οι πέντε από τις επτά μάλιστα με ακριβές σκορ 1-0.

Χωρίς Γουάιτμαν
Νέο πρόβλημα ο βασικός μέσος Γουάιτμαν, δεν υπολογίζονται και πάλι οι Μπάουερ (αμυντικός), Ο' Νιλ (μέσος) και ο μεσοεπιθετικός Πάροτ.

2.32 3.05 3.2 1.54 2.42 1.18 4.75 2 1.71 1.34 1.35 1.58
Ρέντινγκ - Πρέστον / Εκτίμηση

Απο τα δύσκολα ματς της ημέρας ανάμεσα σε δύο ομάδες χωρίς πολλές διαφορές. Η Ρέντινγκ ειναι καλύτερη εντός έδρας ενώ η Πρέστον ξέρει να παίρνει αποτελέσματα στις εξορμήσεις της. Περιμένουμε μάχη υπομονής, έχει τύχη η ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο (1.98).