MLS: "Μετωπική" για την κούπα!

Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2022 - 00:28

Καθηλώνει ο τελικός των πλέι οφ του πρωταθλήματος Ηνωμένων Πολιτειών, με το Λος Αντζελες να υποδέχεται την Φιλαδέλφεια!

MLS:

Ο τελικός διεξάγεται στην έδρα του Λος Αντζελες. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και ενδεχομένως η διαδικασία των πέναλτι.

Λος Άντζελες

Το Λος Αντζελες επιβλήθηκε δια περιπάτου του Οστιν στον τελικό της Δύσης, 11η διαδοχική εντός έδρας νίκη (!) και το 3-0 μπορούσε να πάρει αρκετά μεγαλύτερες διαστάσεις.

Πλέον στην πέμπτη του σεζόν στην MLS ετοιμάζεται να κατακτήσει το παρθενικό πρωτάθλημα. Πολύ ποιοτικό ρόστερ, τα 18 γκολ έφτασε ο Κολομβιανός Αράνγκο. Γκολ-γκολ και over τα 8/11 τελευταία, χωρίς απουσίες.

Φιλαδέλφεια Γιούνιον

Η φοβερή και τρομερή φέτος Φιλαδέλφεια υπέταξε με ανατροπή την πρωταθλήτρια ΝΥ Σίτι και επίσης θέλει να κατακτήσει τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της. Ο εξαιρετικός Τζαμαϊκανός γκολκίπερ Μπλέικ την κράτησε ζωντανή με σπουδαία απόκρουση δύο λεπτά μετά το 0-1 και στο επόμενο τέταρτο η Γιούνιον σκόραρε τρεις φορές.

Διαθέτει την καλύτερη επίθεση (23 γκολ ο Ούγγρος Γκάζνταγκ) και άμυνα του πρωταθλήματος, έμεινε αήττητη στην Πενσιλβάνια (14-5-0 με 53-10 γκολ!)! Πλήρης αποστολή.

3.75 4.5 2.1 1.68 1.44 2.65 1.64 2.12 1.18 1.23 2.1
Λος Άντζελες - Φιλαδέλφεια Γιούνιον / Εκτίμηση

Πολύ μεγάλο παιχνίδι και πιο δύσκολο στοιχηματικά από ότι υποδεικνύει το 1,70 στον άσο. Αλλωστε η Φιλαδέλφεια.. έβγαλε μάτια σε όλη την σεζόν. Φυσικά και το Λος Αντζελες είναι πολύ ποιοτικό. Θα ρισκάρουμε την ισοπαλία (3,30).

13 Τορόντο Τορόντο 34 34 9 7 18 49 66 -17
14 Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ Ουάσινγκτον Ντι Σι Γιουνάιτεντ 27 34 7 6 21 36 71 -35