Super League: Βόλος Ν.Π.Σ. - ΠΑΣ Γιάννινα, κομβικό παιχνίδι και για τις δύο.

Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2022 - 11:32

Ο ΠΑΣ θα ψάξει βαθμό ή βαθμούς στη δύσκολη έδρα του Βόλου!

Βόλος ΝΠΣ

Ο Βόλος βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε και πήρε την ισοπαλία στη Λαμία, ανακάμπτοντας βαθμολογικά και ψυχολογικά έπειτα από την συντριβή από τον Παναθηναϊκό. Ματσάρα, με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν και ωραία γκολ. Η ανατροπή -και μάλιστα δύο φορές- είναι αυτό που κράτησε ο κόουτς Μπράτσος και δήλωσε προβληματισμένος για το ότι σε ακόμα ένα ματς η ομάδα του έμεινε πίσω στο σκορ. Την προηγούμενη φορά που δεν κέρδισε σε δύο κολλητές αγωνιστικές ακολούθησαν 5 συνεχόμενες νίκες.

Αγωνιστικά νέα

Το θετικό είναι πως δεν αντιμετωπίζει καινούργια προβλήματα τραυματισμών, και μόνο η ενδεκάδα ίσως είναι πονοκέφαλος για τον προπονητή.

ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα το πάλεψε στην Τούπα, αλλά δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ποιοτική ανωτερότητα του ΠΑΟΚ. Για μια ακόμα φορά η άμυνα αποδείχθηκε το αδύναμο σημείο του Άγαξ της Ηπείρου. Το 2-0 έγινε ουσιαστικά από τα αποδυτήρια και δεν κατάφερε ουδέποτε να μπει ξανά στο ματς. «Δύσκολο να διαχειριστεί μια νεανική ομάδα ένα 2-0 από το δεκάλεπτο», δήλωσε ο κόουτς Στάικος. Σημαντικό από βαθμολογικής πλευράς το αποψινό ματς κι ενώ την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου φιλοξενεί τον Άρη. Εκτός έδρας δεν έχει και την καλύτερη δυνατή επίδοση, αλλά έχει αγωνιστεί σχεδόν σε όλες τις έδρες των μεγάλων του πρωταθλήματος.

Υπολογίζονται ο Καραχάλιος και ο Τζίμας. Λογικά υπολογίζεται και ο Παμλίδης. Εκτός οι γνωστοί απόντες.