Β’ Ιταλίας: Για το 6/6 η Φροζινόνε

Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2022 - 01:29

Με.. φόρα η ομάδα του Φάμπιο Γκρόσο στο Ασκολι θέλει να αυξήσει το προβάδισμα στην κούρσα ανόδου

21:30

Άσκολι

Η Ασκολι έπαιξε κατά κύριο λόγο για να μην δεχτεί γκολ στην Μπρέσια και παρά το ότι αμύνθηκε καλά, μετά το 1-0 δεν είχε άλλη επιλογή από το να επιτεθεί. Το έκανε καλά, άγγιξε το 1-1 στο 71’, για να το σημειώσει στην εκπνοή και να πάρει αυτό που άξιζε. Εξαιρετικό σερί 3-1-0 για την ομάδα του Κρίστιαν Μπούκι, ανέβασε στροφές μετά από ένα διάστημα αμφισβήτησης και δείχνει ότι μπορεί να διακριθεί και φέτος (έπαιξε στα πλέι οφ την περασμένη σεζόν). Εκτός ο Λεάλι (τ. 4 συμ.), δύσκολα οι Μπινταουί (ε. 8/0), Ντονάτι (μ. 6/0).

Φροζινόνε

Η Φροζινόνε μπήκε χαλαρά με την Περούτζια, ενδεχομένως την υποτίμησε, αλλά δεν δέχθηκε κλασική ευκαιρία ή γκολ, έκτοτε ανέβασε πολύ την απόδοσή της και έφτασε στη δίκαιη νίκη (1-0), παίζοντας και άμυνα στα τελευταία λεπτά. «Πέντε στα πέντε» για την ομάδα του Φάμπιο Γκρόσο, εντυπωσιακή η παρουσία της μέχρι στιγμής, καθώς όχι μόνο βρίσκεται στην κορυφή, αλλά με την ώθηση που έχει πάρει, δείχνει ότι μπορεί να ξεμακρύνει κιόλας. Ψυχραιμία ζητάει το τεχνικό τιμ. Αμφίβολος ο Κονέ (μ. 10/1), πιο δύσκολα ο Ογιόνο (α. 4/0).

3.15 2.9 2.37 1.51 2.37 1.16 4.5 2 1.72 1.55 1.34 1.34
Άσκολι - Φροζινόνε / Εκτίμηση

Δεν αστειεύεται η Φροζινόνε και έχει προβάδισμα εδώ (2.40), ο συνδυασμός διπλού και γκολ πληρώνει 5.40.

11/11/2022Serie B: Regular Season