Α’ Ιταλίας: Εμπολι – Κρεμονέζε, μάχη υπομονής!

Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2022 - 10:39

Με ντέρμπι ουράς “ανοίγει” η αγωνιστική και ποντάρουμε σε επιλογή του πρώτου 45λεπτου περιμένοντας ένα ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

21:45, Cosmote Sport 3 HD

Έμπολι

Η Εμπολι είχε δύσκολη αποστολή, παρουσιάστηκε άριστα διαβασμένη στην έδρα της Νάπολι, αμύνθηκε άψογα στο μεγαλύτερο διάστημα, για να λυγίσει από ένα… απαλό πέναλτι. Δεν είχε δυνάμεις να περάσει στην επίθεση, το 2-0 στο φινάλε. Τρίτη αποτυχία στα τελευταία τέσσερα για την ομάδα του Πάολο Τζανέτι, ωστόσο το πρόγραμμα ήταν… βουνό, η παρουσία της δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προβληματική. Υπάρχει διάθεση να παλέψει μέχρι τέλους, διατηρεί άλλωστε διαφορά απο την επικίνδυνη ζώνη.

Συν και πλην
Τιμωρημένος ο Λουπέρτο (α. 13/0) που αποβλήθηκε με τη Νάπολι, εκτός δράσης οι Τονέλι (α.), Ντέστρο (ε. 10/1), αναμένεται να επιστρέψει ο χρήσιμος στόπερ Ντε Βίντερ (α. 7/0).

Πιθανή σύνθεση: Βικάριο – Στογιάνοβιτς, Ντε Βίντερ, Ισμαΐλι, Παρίζι – Χάας, Μαρίν, Μπαντινέλι – Μπαϊράμι, Μπαλντάντζι – Σατριάνο

Κρεμονέζε

Η Κρεμονέζε πέρασε δύσκολες στιγμές στο 1ο ημίχρονο κόντρα στην μεγάλη Μίλαν, αλλά κάτι ο πορτιέρε Καρνεσέκι και κάτι η αστοχία του αντιπάλου, της επέτρεψαν να κρατήσει το μηδέν. Στο 2ο μισό δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στα μετόπισθεν, κράτησε σχετικά εύκολα απαραβίαστη την εστία της. Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα του Μαξ Αλβίνι, το παλεύει στο 100%, ωστόσο ακόμη δεν έχει νίκη και αυτό την κρατάει χαμηλά και υπό πίεση.

Επιστροφές
Διαθέσιμοι οι Ντέσερς (ε. 11/2), Ασκασίμπαρ (μ. 11/0), δεν υπολογίζονται και πάλι οιο Ράντου (τ. 9 συμ.), και Κίρικες (α. 5/0).

Πιθανή σύνθεση: Καρνεσέκι – Άιβου, Μπιανκέτι, Λοκοσβίλι – Σερνίκολα, Πίκελ, Ασκασίμπαρ, Μεϊτέ, Βάλερι – Μπουοναγιούτο, Οκερέκε

2.47 3.2 2.9 1.75 2.05 1.28 3.5 1.74 1.98 1.42 1.32 1.54
Έμπολι - Κρεμονέζε / Εκτίμηση

Ματς έξι βαθμών καθώς και οι δύο ομάδες αναμένεται να αποτελέσουν μέλη του γκρουπ που θα παλέψει για τον υποβιβασμό. Περιμένουμε να αποφύγουν τα ρίσκα όπως άλλωστε συνηθίζουν, έχει τύχη η ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο στο 2.10.