Α' Γερμανίας: Σε δύο μέτωπα

Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2022 - 02:26

H Μάιντς υποδέχεται την Αϊντραχτ, ενώ Φράιμπουργκ και Ουνιόν Βερολίνου μονομαχούν με φόντο την δεύτερη θέση.

Η ανεβασμένη Αϊντραχτ μετράει πέντε συνεχόμενα Over εκτός έδρας

ΜΑΪΝΤΣ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.

Η Μάιντς ήταν αρκετά κακή επιθετικά και έκανε ελάχιστες ευκαιρίες απένανι στην δεύτερη χειρότερη άμυνα. Έχασε δίκαια από την Σάλκε 1-0 και πρέπει να προβληματιστεί καθώς η εικόνα της δεν βελτιώνεται. Η ομάδα του Μπο Σβένσον μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες κάτι που της συμβαίνει πρώτη φορά μετά τον Οκτώβριο του 2021. Τραυματίες είναι ο στόπερ Λάιτς (7 ματς) και ο επιθετικός Μουστάφα (5 ματς).

Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης για ακόμη έναν αγώνα ήταν εντυπωσιακή μέσο-επιθετικά και επικράτησε δικαια της Χόφενχαϊμ με 4-2. Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάζνερ προσπέρασε την Ντόρτμουντ και μπήκε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Στο πρωτάθλημα έχει νικήσει σε τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια (4/0/1) σε αγώνες που όλοι έληξαν στο Goal/Goal και Over. Τραυματίες ο αριστερός μπακ Λεντς (9 ματς/2 ασίστ) και ο αμυντικός μέσος Χάσεμπε (4 ματς).

* Η Μάιντς έχει την δεύτερη χειρότερη συγκομιδή βαθμών (6) σε εντός έδρας αναμετρήσεις φέτος.

* Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης εκτός έδρας έχει πέντε συνεχόμενα Over.

* H Μαιντς δεν έχει νίκη στους τελευταίους τέσσερις αγώνες με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (0/2/2)

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Μάιντς εντός έδρας είναι κακή, ενώ η Αϊντραχτ φορμαρισμένη. Ποντάρουμε σε διπλό.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Η Φράιμπουργκ έχασε από την Λειψία 3-1 γιατί στο καλό της, πρώτο ημίχρονο, δεν είχε την ποιότητα μέσο-επιθετικά να σκοράρει κάτι που είχε η Λειψία στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ ηττήθηκε μετά από τρεις σερί νίκες και ετοιμάζεται για άλλο ένα υψηλής δυσκολίας ματς. Στο γήπεδό της είναι αήττητη στους πέντε τελευταίους αγώνες (4/1/0). Αμφίβολος λόγω τραυματισμού είναι ο μέσο-επιθετικός Κιερέ (9 ματς/2 γκολ).

Η Ουνιόν προηγήθηκε δύο φορές απέναντι στην Αουγκσμπουργκ αλλά δεν κατάφερε να το κρατήσει. Δίκαιη ισοπαλία 2-2. Η ομάδα του Ουρς Φίσερ έχει μείνει στο -4 από την κορυφή της βαθμολογίας πλέον καθώς για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο δεν έχει νίκη σε δύο σερί ματς (0/1/1). Τιμωρημένος ο μέσος Κεντίρα (14 ματς). Εκτός ο τερματοφύλακας Ρούνοβ (11 ματς).

* Η Φράιμπουργκ στους πέντε τελευταίους αγώνες εντός έδρας έχει κρατήσει τέσσερις φορές το μηδέν αμυντικά.

* Η Ουνιόν Βερολίνου εκτός έδρας έχει χάσει τρεις από τους τελευταίους τέσσερις αγώνες (1/0/3).

* Φράιμπουργκ δεν έχει νίκη για τέσσερις αγώνες με την Ουνιόν Βερολίνου (0/2/2).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Αναμένεται ιδιαίτερο παιχνίδι μεταξύ των εντυπωσιακών Ευρωπαίων της Φράιμπουργκ και της Ουνιόν. Ποντάρουμε σε διπλή ευκαιρία 1Χ.

18 Σάλκε Σάλκε 9 14 2 3 9 13 30 -17
Promotion - Champions League (Group Stage)
Promotion - Europa League (Group Stage)
Promotion - Europa Conference League (Qualification)
Bundesliga (Relegation)
Relegation - 2. Bundesliga

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.