Championship: Σάντερλαντ-Μίλγουολ, αμφίρροπη κόντρα

Οι "μαύρες γάτες" θελουν να αξιοποιήσουν την έδρα τους κόντρα στους επικίνδυνους Λονδρέζους.

14:30, Cosmote Sport1

Εξ' αναβολής ματς της 9ης αγωνιστικής.

Σάντερλαντ

Στο τελευταίο παιχνίδι πριν την διακοπή, η Σάντερλαντ κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Μπέρμιγχαμ, πιο εύκολα από ότι δείχνει το 1-2. Δυο νίκες στα τρία τελευταία παιχνίδια για την ομάδα του Τόνι Μοουμπρέι, που ψάχνει πλέον ένα νικηφόρο σερί για να μειώσει την διαφορά από την πολυπόθητη ζώνη των μπαράζ ανόδου. Εχει μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία εντός έδρας. Νοκ άουτ οι Μπαλάρντ (στόπερ) και Σιμς (φορ).

Μίλγουολ

Η Πρέστον προηγήθηκε με δυο τέρματα, απάντησε ισάριθμες φορές όμως η Μίλγουολ που ανέβηκε κι άλλο στην επανάληψη σκοράροντας άλλες δύο φορές (2-4). Μόλις μια ήττα στα εννιά τελευταία (5-3-1) για την ομάδα του Γκάρι Ρόουετ που πραγματοποιεί αξιόλογη πορεία και διεκδικεί μια θέση για τα μπαράζ ανόδου. Δεν υπολογίζονται οι Λέοναρντ (μέσος) και Αφόμπε (επιθετικός), δύσκολα θα προλάβει ο στόπερ Χάτσινσον.

2.65 3 2.75 1.57 2.37 1.18 4.75 1.95 1.75 1.44 1.35 1.47
Σάντερλαντ - Μίλγουολ / Εκτίμηση

Ψάχνει ένα σερί η Σάντερλαντ, αξιόλογη η πορεία της Μίλγουολ. Αμφίρροπο ματς όπως φαίνεται και από το σετ (2.55-3.20-2.85), οι αριθμοί δείχνουν under και δεν θα διαφωνήσουμε (1.72).