Τότεναμ-Αρσεναλ: Πολλά γκολ στο Βόρειο Λονδίνο

Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2023 - 02:15

Τότεναμ και Άρσεναλ έχουν τη δυνατότητα να πετύχουν πολλά γκολ στο μεταξύ τους ντέρμπι.

18:30, Novasports Premier League

Τότεναμ

Η Τότεναμ κέρδισε 1-0 εντός την Πόρτσμουθ στο Κύπελλο και ψάχνει δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε είναι αήττητη 8 σερί εντός με Άρσεναλ στο πρωτάθλημα, ενώ σκοράρει σε 16 από τα τελευταία 17 εναντίον της ανεξαρτήτως έδρας. Έχει τα περισσότερα γκολ β’ ημιχρόνου φέτος (27), ο Κέιν πρώτος σκόρερ στα ντέρμπι Β. Λονδίνου με 14. Εκτός ο επιθετικός Λούκας, αμφίβολος ο μέσος Μπεντανκούρ και ο επιθετικός Ρισάρλισον.

Πιθανή ενδεκάδα: Γιορίς - Ρομέρο, Ντάιερ, Λανγκλέ - Ντόχερτι, Μπισουμά, Χόιμπιεργκ, Πέρισιτς - Κουλουσέφσκι, Σον, Κέιν.

Άρσεναλ

Η Άρσεναλ, ενώ στο πρωτάθλημα έχει ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά από τη Σίτι, με την ομάδα του Μίκελ Αρτέτα να είναι αήττητη 11 αγωνιστικές. Θέλει να κερδίσει σε δύο γύρους τη γειτόνισσα πρώτη φορά από το 2013-14, τότε που νίκησε και τελευταία φορά εκτός την Τότεναμ. Έχει έξι στα έξι σε λονδρέζικα ντέρμπι φέτος χωρίς να δεχτεί ούτε γκολ εκτός έδρας. Εκτός ο επιθετικός Ζεσούς και ο εξτρέμ Νέλσον.

Πιθανή ενδεκάδα: Ράμσντεϊλ - Γουάιτ, Σαλιμπά, Γκάμπριελ, Ζιντσένκο - Όντεγκααρντ, Πάρτεϊ, Τζάκα - Σάκα, Μαρτινέλι, Ενκέτια.

3.35 3.5 2.18 1.85 1.88 1.32 3.2 1.65 2.1 1.65 1.31 1.34
Τότεναμ - Άρσεναλ / Εκτίμηση

Ο Κέιν σχεδόν πάντα σκοράρει εντός στα ντέρμπι του Β. Λονδίνου, ενώ η Άρσεναλ έχει μεγάλη ευκαιρία να κάνει βήμα τίτλου. Βλέπουμε θεαματικό ματς, με γκολ-γκολ και over.