Β' Γαλλίας: Νιορ - Σεντ Ετιέν, τα τέρματα μας δίνουν τη λύση!

Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2023 - 10:41

Η Σεντ Ετιέν δεν βλέπει να ξεκολλάει από τον πάτο της βαθμολογίας, και σήμερα το παιχνίδι είναι ζωτικής σημασίας. Ακόμα ένας τελικός!

16/01/2023, (21:45), Κωδ. ΟΠΑΠ: 819

Νιόρ

Πολύ καλή εμφάνιση, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Ροντέ, μιας και ήρθε ισόπαλη με 1-1.Όλο και καλύτερη από παιχνίδι σε παιχνίδι, εμφανής η καλή δουλειά που έγινε κατά τη διάρκεια της διακοπής λόγω Παγκοσμίου Κυπέλλου, τόσο σε τακτικό επίπεδο, όσο και στο ψυχολογικό κομμάτι. Τέσσερις βαθμοί σε δύο ματς στην επανεκκίνηση, άνετη πρόκριση στο Κύπελλο στις 7/1 απέναντι στην ερασιτεχνική Γκρανβίγ εκτός έδρας 3-0. Τέσσερα ματς αήττητη στο πρωτάθλημα (1-3-0), 2-4-0 το τελευταίο δίμηνο μαζί με τα ματς του Κυπέλλου, κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, ωστόσο σε απόσταση αναπνοής από την παραμονή.

Σεντ Ετιέν

Επέστρεψε επιτέλους στις νίκες, επικρατώντας της Λαβάλ με 1-0 εντός έδρας. Αρκετά καλή στη δημιουργία στο πρώτο ημίχρονο, έκανε ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Στην επανάληψη βρήκε το πολυπόθητο γκολ με τον Καφαρό στο 59' στη συνέχεια έπαιξε πιο προσεκτικά, κράτησε το προβάδισμα και πήρε μια σημαντική νίκη. Έσπασε σερί τεσσάρων αγώνων μακριά από τη νίκη (0-1-3) παραμένει ουραγός στη βαθμολογία και η διαφορά από τη σωτηρία είναι στους 6 βαθμούς. Φυσικά και δεν έχει καταφέρει τίποτα ακόμα, και ο προπονητής της είναι ακόμα υπ' ατμόν!

3.75 3.3 1.91 1.78 1.92 1.28 3.3 1.75 1.92 1.8 1.25 1.25
Νιόρ - Σεντ Ετιέν / Εκτίμηση

Δύσκολο παιχνίδι και δεν ξέρεις από που να το πιάσεις και που να το αφήσεις. Θα πάμε με ένα σύνολο τερμάτων που είναι αρκετά πιθανό και παίζει αρκετά στα αποτελέσματα των δύο ομάδων. 2-3 γκολ (1.95).